Metin Feyzioğlu: Atatürk gelse ve ‘evet’i savunsa ben karşısında olurum

CHP, HDP, FETÖ ve PKK’nın içinde bulunduğu ‘hayır’ blokunun içinde yer alan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Bugün Atatürk gelse ve ‘evet’i savunsa ben yine karşısında olurdum.” dedi.

04 Mart 2017 Cumartesi 13:33
Metin Feyzioğlu: Atatürk gelse ve ‘evet’i savunsa ben karşısında olurum

CHP , HDP, FETÖ ve PKK’nın içinde bulunduğu ‘hayır’ blokunun içinde yer alan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Bugün Atatürk gelse ve ‘evet’i savunsa ben yine karşısında olurdum.” dedi.

Metin Feyzioğlu konuşmasında referandumda "hayır" denmesi gerektiğini savunarak, “Benim Binali Bey ya da Tayyip Bey ile bir sorunum yok. Sistemle sorunum var ve bu getirilmek istenen sistem kriz doğurur. Türkiye başkanlık ile yönetilir, ama sorun yönetenin denetimsiz bırakılmasıdır. Getirilmek istenen sistemde hiçbir denetim organı yok başkanı denetleyecek. Bunun çözümü Cumhurbaşkanı'nın anayasaya uymasıdır, anayasanın Cumhurbaşkanı'na uydurulması değil... Bugün Atatürk gelse ve ‘evet’i savunsa ben yine karşısında olurdum. Çünkü bu yanlış. En başta hukuksal olarak yanlış bir durum var ortada.” dedi.

Mirat Haber

Haber Tarihi: 04 Mart 2017 Cumartesi 13:33

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü