Merkel'den Erdoğan'ın 'Nazi' benzetmesine pişkin cevap!

Son günlerde Almanya ile Türkiye arasında yaşanan diplomatik krize yönelik açıklamalarda bulunan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Nazi benzetmesine "Türkiye önemli bir ortak ancak Nazi karşılaştırması üzücü. Nazi dönemine yönelik açıklamalar sonlandırılmalı" dedi.

09 Mart 2017 Perşembe 12:09
Merkel'den Erdoğan'ın 'Nazi' benzetmesine pişkin cevap!

Merkel, "Türkiye önemli bir ortak ancak Nazi karşılaştırması üzücü. Nazi dönemine yönelik açıklamalar sonlandırılmalı" ifadelerine yer verdi.

Merkel, son günlerde Türkiye ile Almanya derin görüş farklılıkların bulunduğunu hissettiklerini belirtti. 

Merkel Türkiye'de tutuklu bulunan Die Welt muhabiri Deniz Yücel'in bir an önce serbest bırakılmasını istedi. Merkel Türkiye ile güçlü bağların olduğunu vurgularken, ilişkilerin de bu noktada geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Haber Tarihi: 09 Mart 2017 Perşembe 12:09

YORUM YAZ

 • Murat AygenMurat Aygen1 yıl önce
  ALMANYA bir İslam ülkesinin Atatürk'ün sırât-ı müstakimi üzre olup olmadığını tayin eden karar merciidir. Verdiği kararın temyizi mümkün değildir. Kuvveti-kudreti hep mübalağa edilen Britanya'nın bile böyle bir otoritesi yoktur. Nazizm bu otoritesi ile hala dimdik ayaktadır.
 • Vatandaş Vatandaş 1 yıl önce
  Reis'in Almanya'ya karşı Nazi çıkışının arkasında ..desteği var mıdır acaba.... İsrail'de Nazi mağduriyetini hep gündemde tutmak  ister.
 • AliAli1 yıl önce
  Referandumda kararsizdim. Icime sinmeyen maddeler var. Almanya sayesinde karar verdim. Kararim EVET! Almanya engellemek icin bunca sey yapiyorsa, ben de olmasi icin oyumu evet olarak verecegim.
 • BülentBülent1 yıl önce
  Nazisiniz hemde faşistin en önde gidenisiniz.70 sene önce hitlerin yapmaya çalıştığını bugün siz yapmaya çalışıp , ikinci dünya savaşı yenilgisinin intikamını önce ekonomik gücünüzle sonrada silahla almaya çalışıyorsunuz.Hegamonyanız altına aldığınız cüce devletlerle(avusturya,yunanistan) yayılmacı niyetinizi belli ettiniz.Ama şunu bilinki AB de ortağınız olupta sizden nefret eden(italya,ispanya) ülkeler var.Terör destekçisi,iki yüzlü devletsiniz.Ama Rabbim sizi sizin silahlarınızla islah edecek inşaallah.
 • ÜmitÜmit1 yıl önce
  Nazi Nazi Nazi
 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  küfür demediği için mi pişkin. ....
 • BülentBülent1 yıl önce
  Faşist, nazi almanlar.Sizde hiç utanma yokmu?Yıkımdan çıkmış ülkenizi Göçmen olarak gelen Türk işçiler beden güçleriyle ayağa kaldırdı.Bumu sizin fevanız Türklere karşı.Utanmanız gerekirken nedir bu Türkiye düşmanlığı, nedir bu terör destekçiliği.
 • anti faşoanti faşo1 yıl önce
  Hitler savaşı kazansaydı onunla gurur duyacaktınız ama savaşı kaybedince kötü adam ilan edildi. Beğenseniz de beğenmeseniz de barbar Cermen kavimlerinin ve Adol Hitlerin torunlarısınız. Soyunuzda faşizm var.
 • Dursun AliDursun Ali1 yıl önce
  Avusturyada yasiyorum Reisin Nazi benzetmesi cok ama cok zorlarina gitti. Bunlarin dilinden ancak Reis anlar helal olsun.
 • AbdullahAbdullah1 yıl önce
  Bu kadar pişkin ve küstah cevap verilemez. Bu Almanlar ne kadar kaba ve küstah şu kadının dediklerine bir bakın hele.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018