THY - Yeni Havalimanı Promosyon - Ankara

Meral Akşener ifade verdi: Beni FETÖ'cülükle itham etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a 'Hakaret' ettiği iddiasıyla 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdi.

15 Kasım 2017 Çarşamba 11:16
Meral Akşener ifade verdi: Beni FETÖ'cülükle itham etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın ''Hakaret'' iddiasıyla kendisi hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine açılan soruşturmada ifade verdi. 

Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre Ankara Basın Suçları Bürosu Savcılığında ifade veren Akşener şüpheli olarak verdiği ifadesinde “İsmail Kahraman'ı çok uzun süredir tanırım. Kendisi benim hakkımda İstanbul'da İş Dünyası Vakfı'nın iftarında pek çok kişi arasında bahsim geçerken “aaa şu Meral Kılıçdaroğlu mu?” şeklinde bir ifade kullandı. Benim namusuma yönelik olan bu ifadeye kızdım, içerledim ve üzüldüm. Bana daha önce ‘Gelin hanım’ diyen, benim de kendisine abi dediğim Kahraman'ı telefon ile birkaç kez aradım. Ancak telefonuma çıkmadı. Sonra Twitter hesabımdan açıklamada bulundum" dedi. 

Sözlerimin hiçbir yerinde hakaret yoktur. Kendisi 13 Temmuz tarihinde de TBMM resmi sayfasında iddiaları reddetmemekle birlikte, masum bir teşbih olduğunu söyleyerek, beni FETÖ'cülükle itham etmiştir. Bu ifade masum bir teşbih olarak kabul edilemez. Ben kendisine kamu görevlisi olmasından dolayı hakaret etmiş değilim. Kendisi beni ‘Mal bulmuş magribi gibi ucuz ve seviyesizlikle, cahil ve ART niyetli olmakla, FETÖ terör örgütünü kastederek taşeronluğa teşne müflis bir siyasetçi olmakla’ itham etmiştir. Ben de kendisinden şikayetçi oldum. Hakkımda 14. Asliye Hukuk Mahkemesinde 50 bin liralık tazminat davası açtı. Biz de karşı dava olarak 1 Liralık dava açtık.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 11:16

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    16 Kasım 2018