Menbiç'e Türk bayrağı dikildi

Suriye'de Menbiç'e doğru ilerleyen TSK destekli ÖSO'nun, kentin girişinde kontrol altına alındığı cephelere Türk bayrağı diktiği görüldü. Öte yandan Suriye’de PYD/PKK unsurlarının El Bab’a sızlamasını önlemek için El Bab ile Menbiç arasındaki sınırdaş bölge yakınlarında konuşlu Türk topçusu, Menbiç’i hedef aldı.

11 Mart 2017 Cumartesi 10:43
Menbiç'e Türk bayrağı dikildi

Suriye'nin Menbiç kentinde Türk askerinin desteklediği Özgür Suriye Ordusu ( ÖSO) tarafından ağır darbe alan terör örgütü PKK'nın uzantısı YPG'liler, önceki gece El Bab'daki bazı köylere sızmaya çalıştı.

OYALAMA TAKTİKLERİ SÖKMEDİ

Oyalama taktiği yapmak için El Bab'ın Batı bölgesinde kalan köylere sızmaya çalışan teröristler ve milisleri fark eden TSK destekli ÖSO unsurları, üs bölgelerinden sızma girişimine ateşle karşılık verdi. Çıkan çatışmalarda 10'un üzerine terörist ile milisin öldürüldüğü öğrenildi.

Sabah'ın haberine göre, Menbiç'e doğru ilerleyen ÖSO ise kentin girişinde kontrol altına alındığı cephelere Türk bayrağı dikti.

Öte yandan askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, önceki gün Menbiç’ten sınırdaş bölge yakınlarında Türk askerinin bulunduğu bölgeye havan ve top atışı yapıldı. Türk topçu birliği obüslerle, havan ve top atışlarının yapıldığı yerleri yoğun şekilde vurdu.

Suriye’nin haber ajansı SANA da TSK’nın Menbiç’te Suriye askerlerinin bulunduğu bölgeyi vurduğunu, çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu öne sürdü.

Türk askeri kaynakları, “O bölgede birliklerimizi hedef alan atış yapılırsa aynen yanıt verilir” bilgisini paylaştı.

Haber Tarihi: 11 Mart 2017 Cumartesi 10:43

YORUM YAZ

  • Oflu yorumluyor ...Oflu yorumluyor ...1 yıl önce
    Kararlılıkla ilerlemeye devam edelim inşallah. Dualarımız sizinle bu vatanın şerefli evlatları. Başta Zekai Aksakallı ve diğer komutanlarımıza Mümbiç muhasarasında kolayliklar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun inşallah.
  • Mustafa Eryılmaz Mustafa Eryılmaz 1 yıl önce
    Dünya batsa umurumda değil
  • MustafaMustafa1 yıl önce
    Oyunumuzu iyi oynayalım amaç Suriye'yi bölmek değil. Orada bir Türkmen Devleti kurmak kürt devleti hayallerine kapı açmaktır. Pyd'yi bitirip msaya barzani ile değil esed ile oturmalı.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018