Memurların merakla beklediği haber geldi

Memurların yurt dışına çıkarken, çalıştıkları kurumdan belge alma zorunluluğu kaldırıldı.

15 Kasım 2017 Çarşamba 12:03
Memurların merakla beklediği haber geldi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, FETÖ darbe girişimi sonrasında alınan önlemler kapsamında kamu görevlilerinden yurt dışı çıkış işlemleri sırasında belge istenmesi zorunluluğunun 15 Kasım itibariyle sona ereceğini açıklamıştı. Bugünden itibaren yurt dışına çıkacak memurların belge zorunluluğu kaldırıldı.

Söz konusu uygulama OHAL kapsamında 21 Temmuz 2016'da uygulanmaya başlanmış, yurt dışına çıkan memurlara kurumlarından izin belgesi getirme zorunluluğu getirilmişti. Devlet memurları, aldıkları izin belgelerini havalimanlarında ve sınır kapılarında ibraz ettikten sonra yurt dışına çıkabiliyordu. Son yapılan Bakanlar Kurulunda konu gündeme gelmiş ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ ilgili zorunluluğun 15 Kasım itibari ile kaldırılacağını duyurmuştu.

İHA

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 12:03

YORUM YAZ

  • yazıYORUMyazıYORUM3 ay önce
    Hee 4 güzle bu haberi bekliyorduk, artık her haftasonu Paris senin, Roma benim gezeriz! Şakamısınız siz yaw, memur otobüse fazladan kart başmayım diye 10 km yol yürüyor, yaz tatilinde masaraf çok oluyor diye memleketine gitmiyor, kaldıki YURTDIŞINA GİDECEK!

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 22.02.2018