Melih Gökçek’ten çok sert açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bu sabah saat 02.01’de kendi Twitter hesabından atılmış gibi gösterilen, “Yeni Anayasa ezici çoğunlukla kabul ediliyor, başkanlık geliyor güle güle Cumhuriyet, güle güle CeHaPe” yazılı mesaja ilişkin çok sert bir mesaj yayımladı. Gökçek, o mesajın kesinlikle montaj ve yalan olduğunu belirtti.

11 Ocak 2017 Çarşamba 16:14
Melih Gökçek’ten çok sert açıklama

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, sosyal platformlarda sık sık yaşanan gerçek dışı ve yalan paylaşımlara Başkan Gökçek adına atılmış bir tweet eklendiği belirtilerek, “Başkan Melih Gökçek’in hesabından atılmış gibi gösterilen ve art niyetli kişiler tarafından paylaşılan sözkonusu mesaja ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan Başkan Gökçek, ‘Twitter’da bu mesajı bazı şerefsizler dolaştırmaya başlamış. Ben böyle bir tweet atmadım. Montaj bir tweet. Alçaklık para ile değil’ mesajını attı” denildi.

'MESAJI İLK ATAN KİŞİYİ ARAŞTIRIYORUM'

Gökçek, mesajı ilk yayınlayan kişiyi kendisinin de araştırdığını, ancak konuya ilişkin bilgisi olanların da mutlaka bildirmesini istediğini kaydederek, “Bizim Cumhuriyet’le sorunumuz olmaz. CHP'yi sevmem ama yok olmasını istemem. Ama ıslah olmasını isterim. Bu tip provokasyonlara karnımız tok. Yapan ve bu ikaza rağmen yayanlar şerefsizdir” açıklamasını yaptı. Gökçek, “Ayrıca bu tweet'i bilerek yayanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı ve tazminat davası açacağımı ihtaren bildiririm” sözleriyle mesajını tamamladı.

Haber Tarihi: 11 Ocak 2017 Çarşamba 16:14

YORUM YAZ

 • seren çetin seren çetin 1 yıl önce
  Senin gibi kötü kişilerden bu ülke çok gördü kaybolup gittilerasla kesinlikle akıllara bile gelmedi ...
 • serkan serkan 1 yıl önce
  .... inecek var.
 • AhmetAhmet1 yıl önce
  Tweet hesabına dağılıp cikamayanlar belediye başkanı, işte yeni Türkiye
 • MhpMhp1 yıl önce
  Eeeeey Melih Gökcek efendi. Sen degil sulalen gelse cumhuriyetimizi Elimizden alamiyacaksiniz. Bu millet kimin Ne oldugunu coooook Iyi biliyor Melih Bey. Sen degil. ... hocan var ya.  o bile gelse cumhuriyetimizi elimizden alamiyacaksin. Bak göreceksin. Cumhurbaskanimiz ve Milletimiz Senin Neoldugunu bilmiyormu zannediyorsun eeeeey ...Melih Bey. Bu vatan Senin gibilerini coooook Iyi bilir.
 • Murat kirlenmezMurat kirlenmez1 yıl önce
  Bu twet çogu kişinin ekmegine yag sürdü..hiç ama hiç gerek yok...
 • x-manx-man1 yıl önce
  bu chp zihniyeti her türlü yalanı iftirayı atar sen rahat ol melih başkanım seni bilen biliyor...
 • ahmetahmet1 yıl önce
  Güle güle cumhuriyet demek anayasal suçtur.Anayasal düzenin işleyişini kısmen veya tamamen engellemek suçunda,"Anayasanın işleyişini tamamen engellemeye teşebbüs suçu" tanımına uyar bu cümle.Tabi anayasa değişecegi için bunun bir önemi yok. Mumla arayacak bu kişiler demokrasiyi,mumla.Gelsin bakalım. Gelip gördükten sonra anlarız. O yasa kabul edildikten sonra, bakalım başkan bir daha bakacak mı,o başkanlığa bayılanların yüzüne. O yasa kabul edildikten sonra görüselim. Herkes akp li olunca,akp herkese prim verilecek sananlar çok yanılıyorlar.
 • Birol AcarBirol Acar1 yıl önce
  Buna inanmamizi beklemiyosun herhalde, 
 • Cengaver OsmanliCengaver Osmanli1 yıl önce
  Adam gibi adam . aynen Güle güle Cumhuriyet ve cumhurcuklar.
 • Sami CivelekSami Civelek1 yıl önce
  15 Temmuz Gerçek Cumhuriyete geçişin aşamalarından biridir.İnşaallah başkanlık sistemi de Cumhuriyetimizin Milli karakterini pekiştirmeye vesile olur.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü