Melih Gökçek'ten çark eden Deniz Baykal'a cevap

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Meli Gökçek, Deniz Baykal'ın çark ederek 'Abdullah Gül benim Cumhurbaşkanı adayım' sözlerine cevap verdi.

11 Mayıs 2017 Perşembe 20:12
Melih Gökçek'ten çark eden Deniz Baykal'a cevap

YENİAKİT.COM.TR - CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal katıldığı bir televizyon programında 2019 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için 'Abdullah Gül'ün ismini önerdi. O günden sonra kamuoyunda çokça tartışılan bu çıkış, Abdullah Gül'ün "Baykal'ın açıklamalarını ciddiye almadım." cevabıyla farklı bir boyut kazandı. 2007 yılında Gül'ün cumhurbaşkanı olmasının önündeki en büyük engellerden biri olan Baykal, umduğunu bulamayınca çark etti. Verdiği röportajda "'Evet Gül uygundur, ben aday olarak öngörüyorum ama 'olabilir' demedim. Abdullah Gül benim cumhurbaşkanı adayım değildir, onun cumhurbaşkanı olmasına karşı çıktım ve bununla iftihar ediyorum. Bundan sonra için de hiçbir şekilde benim öneriyor olmam söz konusu değil." ifadelerini kullanan Baykal, bir kaç gün önce söylediklerini inkar etti.

"BU KADAR ÇARK ETMENİZİ SİZE YAKIŞTIRAMIYORUM"

Deniz Baykal'ın son açıklamalarını sosyal medya hesabından değerlendiren Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, "Sayın Baykal, bu kadar çark etmenizi, samimi olarak söylüyorum, size yakıştıramadım." cevabını verdi.

 

 

Haber Tarihi: 11 Mayıs 2017 Perşembe 20:12

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü