MAZLUMDER fabrika ayarlarına döndü

MAZLUMDER Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı. Genel Başkanlığa Ramazan Beyhan seçildi. Beyhan, “Bizim mücadelemiz Mazlumder’in kendi fabrika ayarlarına dönmesidir. Gayemiz hak ihlallerini objektif bir şekilde tetkik etmektir” dedi.

21 Mart 2017 Salı 06:38
MAZLUMDER fabrika ayarlarına döndü

YENİ AKİT/ANKARABir süredir kendi içinde yol haritasıyla ilgili sıkıntılar yaşayan İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Mücadele Derneği (MAZLUMDER), sonunda olağanüstü genel kurulunu yaparak özüne döndü. Ankara Araştırma Kültür Vakfı’nda yapılan Olağanüstü Genel Kurul’a mevcut yönetim katılmazken, Genel Kurul sonucunda Genel Başkanlığa İstanbul Şube Başkanı Ramazan Beyhan seçildi.

YOL HARİTASINI KURULUŞ MİSYONUNA UYDURACAĞIZ

Ramazan Beyhan, olağanüstü genel kurul sonrası yaptığı açıklamada, yeni dönemde yol haritalarının kuruluş misyonuna uygun hareket etmek olduğunu belirterek, her şart ve durumda zalimin karşısında duracaklarını ifade etti. Herhangi bir tarafa, iktidara, muhalefete yakın durmak veya çıkar gözetmek gibi bir çabaları olmadığını vurgulayan Beyhan, “Bizim mücadelemiz Mazlumder’in kendi fabrika ayarlarına dönmesidir. Gayemiz hak ihlallerini objektif bir şekilde tetkik etmek, bunu kamuoyuna duyurmak, yetkilileri uyarmak” dedi.

MAYIS’TA OLAĞAN GENEL KURUL YAPILACAK

Beyhan, mayıs ayında derneğin olağan genel kurula gideceğine işaret ederek, “Biz bu olağanüstü genel kurulu normalde geçen sene yapalım istedik ama mahkemeye mecbur edildik. Biliyorsunuz mahkeme süreçleri uzun sürüyor. Tam bir yıl hak kaybını aradık. Bu bizim en doğal hakkımızdı. Bundan sonraki dönemde inşallah kuruluş misyonumuza göre hareket edeceğiz” diye konuştu.

YETKİLİ KURULLAR YENİDEN BELİRLENDİ 

Delegelerin talebi ile MAZLUMDER tüzük değişikliği ve çeşitli şubelerin kapatılmasın gündeme alındığı toplantıda, yeni Genel Yönetim Kurulu, Merkezi Yürütme Kurulu ve Denetleme Kurulu asil ve yedek üyeleri de seçildi. Olağanüstü Genel Kurul’da, Diyarbakır, Şanlıurfa, Van, Gaziantep, İzmir, Muş, Batman, Bitlis, Bingöl, Şırnak, Hakkâri, Sakarya, Mersin, Kocaeli, Bursa, Antakya olmak üzere 16 şube kapatıldı.

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 06:38

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü