Maslak yeniden markalarla yükseliyor

MASLAK 1453 projesinin önemli bir ayağını oluşturan Cadde 1453’te yer alan kiralık dükkanlar için sözleşmeler bir bir imzalanıyor.

Önümüzdeki 6 ay içerisinde 15 bin kişiye hizmet verecek olan MASLAK 1453 projesinin önemli bir ayağını oluşturan Cadde 1453’te yer alan kiralık dükkânlar için sözleşmeler bir bir imzalanıyor.

2010’lu yılların başında Maslak-Ayazağa bölgesindeki hareketliliği yakın takibe alan yatırımcıların tercih ettiği Maslak 1453’ün değeri günden güne artıyor. İş-yaşam-turizm ve eğlence alanlarını bünyesinde barındıran projenin konut etabının ardından devreye giren 1453 mağazalarında da hareketli günler başlıyor.

YÜZDE 20’Sİ KİRALANDI
Ağaoğlu’nun Maslak’ta inşa ettiği iki milyon metrekare inşaat alanı ile Avrupa’nın en büyük karma yaşam projesi Maslak 1453’te kiralık mağaza ve dükkânlara yoğun yatırımcısı ilgisi devam ediyor. 240 mağaza için planlanan kiralamaların yüzde 20’sinin tamamlandığını açıklayan Ağaoğlu Şirketler Grubu Kiralama ve Pazarlama Koordinatörü Ayten Alpar; “ Sayı 40’ı buldu. Önümüzdeki 3 ay çerisinde 20 marka ile daha sözleşme imzalayacağız. 2018 yılı sonuna kadar yüzde 90 doluluk oranı hedefliyoruz’’ dedi.

SEÇİCİ DAVRANIYORUZ
Alpar, karma olması nedeniyle 1453 projesinde birçok markanın konumlanmak istediğine dikkat çekerek şu değerlendirmelerde bulundu:

* Geleneksel alışveriş merkezlerinde bulunan markaların yanı sıra bulundukları caddelerde ün yapmış ve gençler tarafından çokça tercih edilen yeni konsept markalar da projemizde yer alacak.

*Nişantaşı Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi öğrenci ve akademisyenleri, Maslak 1453 konut ve ofislerindeki genç nüfus ve Türkiye’nin en büyük Merkezi İş Alanı olan Maslak’ta çalışan beyaz yakalılar için tüm zevklere hitap edecek bir gastronomi ve eğlence merkezi olmayı hedefliyoruz. Bu nedenle kiracı ve marka konusunda çok seçici davranıyoruz.

*Maslak 1453’te konut ve ofis sakinlerinin yanı sıra Nişantaşı Üniversitesi ile birlikte toplam yaşayan nüfus 80.000 kişiyi bulacak. Dışardan ziyaretçi sayısı ise günde 20-30 bin arası olacak. Projede, Ascott Somerset ve Dusit Thani grubuna ait apart oteller mevcut.