Marmara Üniversitesi İdlib için harekete geçiyor

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri, ''İdlib’e Yardım Eli" sloganıyla bir kampanya başlattı.

14 Kasım 2017 Salı 17:58
Marmara Üniversitesi İdlib için harekete geçiyor

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri, İdlib halkına destek olmak adına fakülte bünyesindeki kulüpler ve öğrenci konseyinin bir araya gelerek başlattıkları yardım kampanyası hakkında yaptıkları açıklamada “13 kasım tarihinde İdlib'teki ihtiyaç sahibi aileler için yardım kampanyası başlattıklarını ve kampanyanın içeriğinde gıda, battaniye, ilaç, kıyafet ve kırtasiye malzemesi olduğunu, yırtık ve kirli olmayan sıfır/ikinci el kıyafetleri de kabul ettiklerini” belirttiler.

TÜRK KIZILAYI ULAŞTIRACAK 

Öğrenciler, toplanan yardımların Avrasya Vakfı aracılıyla Hatay'a, oradan da Türk Kızılayı vasıtasıyla İdlib'e ulaştırılacak. 

Öğrenciler, "Yardım kampanyasını İlahiyat Fakültesi'ndeki kulüpler ve öğrenci konseyimizin desteği ile başlattık. Kampanyamıza ilk destek fakültemiz dekanından geldi. Kampanyayı sosyal medyadan duyurduk. Geçtiğimiz yıl Halep Yardım Bekliyor sloganıyla başlattığımız kampanya ile 9 tır kıyafet gıda vb. yardım malzemelerini Suriyeli halka ulaştırdık. Bu yıl da kampanyamıza tüm hayırseverlerin desteğini bekliyoruz." ifade ettiler. 

''HALEP'TE DURUM KÖTÜ''

Halep'teki duruma da değinen Marmara İlahiyat Öğrencileri, "Bilindiği üzere Suriye'de bir ateş yanıyor. Oradaki halk Esed rejimi tarafından çok yoğun baskı altında. Öğrenciler olarak bir nebze olsun farkındalık oluşturmak ve oradaki ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak için bu kampanyayı başlattık. Kampanyamıza destek verecek kişilerin, konseyimiz, kulüplerimiz, fakültemiz veya vakıf üzerinden bizimle iletişime geçebilir veya Üsküdar Bağlarbaşı’nda bulunan fakültemizin Yunus Emre binasına yardımlarını getirebilirler. Talebin devam etmesi halinde kampanyamızı gerekirse yardım kampanyamızın süresini uzatabiliriz. Buraya getirilen yardımlar tasniflenip paketlendikten sonra Hatay'a, oradan da İdlib'e ulaştırılacak." ifadelerini kullandılar.  

SOSYAL MEDYA İLE SESLERİNİ DUYURACAKLAR 

Avrasya vakfı Suriye masası sorumlusu Ömer Faruk Teke ise  #MarmaradanİdlibeYardımEli tagı ile bu akşam saat 21.00 de hastag çalışması yapacaklarını'' ifade ederek, ''İdlip için inşallah farkındalık uyandırmış oluruz.'' dedi. 

 

 

Haber Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 17:58

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    14 Aralık 2018