THY- Güney Avrupa Haziran

Marmara Denizi'nde 1 ton 200 kiloluk köpek balığı yakalandı

Marmara Denizi’nde balıkçıların ağlarına takılan ve yakalanan 1 ton 200 kiloluk köpek balığı Balıkçı Kenan’da sergileniyor.

15 Eylül 2017 Cuma 23:20
Marmara Denizi'nde 1 ton 200 kiloluk köpek balığı yakalandı

Marmara Denizi’nde palamut sürüsünün peşine takılarak dolaşan devasa büyüklükte köpek balığı balıkçı ağlarına takıldı. 1 ton 200 kilogram ağırlığındaki “Pamuk” cinsi köpek balığı balıkçıların büyük uğraşları sonucu tekneye çekildi. Balık av sezonunun açıldığı günden beri yakalanan ilk köpek balığı olan balık, Balıkçı Kenan'ın Beylikdüzü Yaşam Vadisi Tesisleri'ne getirilerek sergilenmeye başlandı. Sergilenen köpek balığına, tesisi ziyaret eden vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Bu büyüklükteki bir balığı ilk defa gören vatandaşlar köpek balığı ile hatıra fotoğrafı çekildi.

KANSER HASTALARINA ÜCRETSİZ DAĞITILACAK

Tesiste sergilenen devasa balık 18 Eylül Pazartesi günü saat 11.00-12.00 saatleri arasında kanser hastalarına ücretsiz olarak dağıtılacak.

Balıkçı Kenan olarak bilenen Kenan Balcı, balığın 10 seneden bu yana yakalanan en büyük köpek balığı olduğunu söyledi. Balcı, “Palamutun ve balık bolluğunun işaretidir. Bu köpek balıkları bol balık olmayan yerde olmaz. Balık sürülerinin peşinde Marmara ve Karadeniz’de dolaşıyor. Marmara’da yakalandı. 1 ton 200 kilo. kanser hastalarımıza Allah şifa versin , onların şansı bu. Hep talep ediyorlardı köpek balığı. Onların şansına geldi hem de çok büyük olarak. Pazartesi günü saat 11.00-12.00 arası hastalarımıza ücretsiz dağıtacağız. Beylikdüzü Türkiye Deniz Canlıları Müzesi Balıkçı Kenan tesislerinde dağıtılacak” diye konuştu.

Tesise gelen Soner Yıldırım isimli vatandaş, “Daha önce hiç bu kadar büyüğünü görmedim. Çok değişik. Bununla insanın denize karşılaştığını düşünemiyorum bile. Hatıra fotoğrafı da çekildik. Bizim için anı oldu. Balıkçı Kenan'a teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. Yine bir başka ziyaretçi Sabahattin Öztürk ise “Biz köpek balığını ilk defa Balıkçı Kenan da gördük. İzmir’de kanser bir yakınım var. Buradan oraya köpek balığı eti gönderiyoruz. Çünkü başka yerde bulunmuyor” dedi.

Haber Tarihi: 15 Eylül 2017 Cuma 23:20

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü