THY - TR Çıkışlı DAB

Markette ayağı takılan adam 7.5 milyon dolar kazandı

ABD'de mahkeme bir markette ayağı takılarak yere düşüp kalçasını kıran 61 yaşındaki adama 7.5 milyon dolar tazminat ödenmesini hükmetti.

11 Kasım 2017 Cumartesi 14:04
Markette ayağı takılan adam 7.5 milyon dolar kazandı

Olay, 2015 yılında, dünyanın en değerli perakende zinciri olan ve 270 milyar dolar piyasa değerine sahip Wal-Mart marketinde gerçekleşti.

KALÇASI KIRILDI, DAVA AÇTI

61 yaşındaki Henry Walker karpuz almak için sergiye uzanırken karpuzların konduğu palete takılarak düştü. Kalçası kırılan Walker'ın avukatı Wal-Mart'ın paleti kaplaması ve güvenli halde tutması gerektiğine dayanarak dava açtı.

KARARI TEMYİZE GÖNDERECEK

Wal-Mart ise savunmasını karpuz sergisinin tehlikeli olmadığı üzerine kurdu ve müşterinin hatası nedeniyle olayın meydana geldiğini belirtti. Dev perakence zinciri çıkan kararla ilgili hayâl kırıklığı yorumu yaptı ve tazminat miktarının aşırı olduğunu düşünerek kararı temyize götürmeye hazırlanıyor.

AYNI ŞEKİLDE DEVAM EDECEK

Mahkemeye sunulan dokümanlarda benzer sergilerin ülkenin her yerinde ve farklı perakendecilerde de kullanıldığına da dikkat çekildi. Wal-Mart tarafından yapılan açıklamada "Wal-Mart karpuzları 25 Haziran 2015 tarihindeki sergilerle aynı şekilde satmaya devam edecektir." denildi.

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 14:04

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    26 Eylül 2018