THY - Baltık

Manisa ikinci kez sallandı! 11 şehir daha hissetti

Manisa'da yaklaşık bir saat arayla 4.9 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Sarsıntılar İzmir, Bursa, Balıkesir, Aydın, Uşak, Bilecik, Denizli, Çanakkale, Kütahya, Sakarya ve Afyonkarahisar'da da hissedildi. Manisa'da iki gün önce de 4.2 büyüklüğünde deprem olmuştu.AFAD Manisa İl Müdürü Bekir Şen, depremde şu ana kadar kendilerine intikal eden olumsuz bir durum olmadığını söyledi.

21 Nisan 2017 Cuma 17:33

İki gün önce 4.2'lik depremle sallanan Manisa'da, bu kez 4.9 büyüklüğünde iki ayrı deprem meydana geldi. İlk deprem 16.09'da, ikinci deprem 17.12'de gerçekleşti.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, ilk depremin merkez üssü kentin doğusundaki Selendi ilçesi. İkinci depremin merkez üssü Manisa merkez.

Kandilli Rasathanesi, iki depremin büyüklüğünü de 5.1 olarak verdi.

12 şehir sallandı

Sarsıntı Manisa'nın yanı sıra İzmir, Bursa, Aydın, Balıkesir, Uşak, Bilecik, Denizli, Çanakkale, Kütahya, Sakarya ve Ayonkarahisar'da da hissedildi.

Sosyal medya kullanıcıları "Deprem oldu, ev beşik gibi sallandı", "99 Marmara'dan sonra ilk kez böyle bir deprem yaşadım. Dışarıdayken yer sallandı, olduğum yerde gittim geldim" mesajlarını paylaştı. Depremi şiddetli şekilde hisseden bir kullanıcı ise, sarsıntının 15 saniye sürdüğünü yazdı.

Koşarak sokağa fırladılar

Doğan Habera Ajansı, depremin hissedildiği kentlerde panik yaşandığını ve insanları koşarak sokaklara fırladığını bildiriyor.

İki gün önce de merkez üssü Manisa Saruhanlı olan 4.2 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Bugünkü sarsıntıyla birlikte Manisa'da son 21 günde 103 deprem kaydedildi.

AFAD Manisa İl Müdürü Bekir Şen, ilk depremden sonra herhangi bir hasar bildirimi olmadığını söyledi. Ekiplerin bölgeye sevk edildiğini belirten Şen, incelemelerin sürdüğünü aktardı.

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 17:33

YORUM YAZ

 • OSMANLIOSMANLI1 yıl önce
  Acaba ABD HAARP Sistemiyle denemeler mi yapıyor yine. ..!!!?
 • Alacalı MelikşahAlacalı Melikşah1 yıl önce
  %54 hayır çıkmıştı. Zarar gören inançlı vesamimi insanlarımıza geçmiş olsun diyorum
 • YılmazYılmaz1 yıl önce
  sanki hayır dedikleri için cezalandırılıyor !
 • ErhanErhan1 yıl önce
  Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah
 • Ali KeskinAli Keskin1 yıl önce
  Bunca zulüm, inşallah 17 Ağustos 1999 Marmara depremi gibi Gayretullah’a dokunulunca olan bir deprem felaketi ile sonuçlanmaz. Bu sefer daha güçlü dualar edelim ve Allah’ın içimizdeki beyinsizler yüzünden hepimizi, ülkemizi, milletimizi helak etmemesi için el açıp yalvaralım…

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü