Maltepe Dragos'a 325 milyon liralık yatırım

Özderici GYO’un inşa ettiği Nuvo Dragos’ta ikinci etap yaşam başlıyor.

Özderici GYO güvencesi ile inşa edilen, İstanbul Maltepe bölgesinin en önemli marka projelerinden Nuvo Dragos’un ikinci etabında inşaat süreci tamamlandı. Yaşama açılan iki yeni blokla birlikte toplam bin 7 bağımsız bölümün yer aldığı Nuvo Dragos, tüm ana ulaşım artellerinin ortasında, yaşam ve inşaat kalitesi ve ödeme kolaylıkları ile öne çıkıyor.

Son yıllarda nitelikli konut sayısının artış gösterdiği Maltepe’de Özderici GYO güvencesi ile yükselen Nuvo Dragos yaşam ve inşaat kalitesi ile çevrenin en önemli marka projesi olarak öne çıkıyor. Eski Singer fabrikasının bulunduğu 52 bin metrekare alanda, toplam 325 milyon TL  yatırımla inşa edilen projede Özderici GYO, güven endeksine dayalı çalışma prensibi ile yatırımcısını inşaat süreci tamamlandıktan sonra bitmiş projeden konut satışı gerçekleştiriyor. Nuvo Dragos’un ilk etabını 2014 yılında bitirip sahiplerine teslim etmeye başlayan Özderici GYO, ikinci etabın inşaatını tamamladı ve yeni daireleri satışa çıkardı.

Projenin ikinci etap tanıtım toplantısında konuşan Özderici GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özderici ‘Biz yatırımcımıza ‘Yaşarken öde yatırımın evin için olsun’ diyoruz. Nuvo Dragos’u seçenler yatırımı yaptıkları anda yaşama başlayabilecekler ya da kira getirisi de elde edebilecekler. Özderici Gayrı Menkul Yatırım Ortaklığı sektörde genelde temkinli tarafta kalarak, iş yapış şekil ve süreçleriyle rakiplerinden ayrışmakta. Biz hasılat paylaşımlı ya da kat karşılığı inşaat üretmek yöntemleri yerine arsa satın alarak proje geliştirme prensibiyle faaliyet gösteriyoruz. Tercihimiz ve geliştirdiğimiz iş modeli, arazi geliştirme proje geliştirme ve üretilen ürünlerin bittikten sonra satışıdır” dedi

GENİŞ BALKONLU VE ADALAR MANZARALI DAİRELER…

Nuvo Dragos’un 2014 yılında yaşamın başladığı üç bloktan oluşan toplam 484 daire, 8 ticari ünitenin yer aldığı ilk etabında 1+1,2+1,3+1 ve dubleks daireler bulunuyor. Tamamlanan ikinci etapta yer alan iki blokta ise yine 1+1,2+1,3+1 ve dubleks olmak üzere 515 daire yer alıyor. Projede 1+1’lerin büyüklüğü 66-89 metrekare, 2+1’lerin büyüklüğü 101-154 metrekare, 3+1’lerin büyüklüğü ise 156-219 metrekare arasında değişiyor. Geniş ve kullanışlı dairelerin en önemli özelliği kat yüksekliklerinin ortalama 3.15 ile 3.50 arasında değişen metrelerde standartın üstünde planlanmış olması. Geniş balkonlu ve Adalar manzaralı daireler Nuvo Dragos’ta yaşamanın en önemli avantajlarından. Klasik konut ve rezidans alternatifleri ile farklı yaşam sitillerine uygun konforlu ve şık daire seçenekleri sunulan projenin B,C ve D bloklarında 6 adet seyir terası ile de keyifli yaşama yer açıldı.

AHMET ÖZDERİCİ: YATIRIMCIMIZ ARSA MALİYETİNE DAİRE SAHİBİ OLUYOR

Nuvo Dragos’un satış ve ödeme planları da son derece esnek şekilde hazırlandı. Yüzde 1’lik KDV avantajı sunulan projede tapu ve teslime kadar olan süreçte yüzde 20 peşinat ödemesi yapanlara kalan yüzde 80’lik kısım için tüm bankalardan kredi kullandırılabiliyor. Ek olarak banka kredili veya nakit alımlarında liste fiyatı üzerinden yüzde 15 indirim sağlanan projede, 60 ay yüzde 0 faiz veya 120 ay yüzde 0,45 faiz seçeneği de sunuluyor. Yatırımcıya ödeme konusunda tüm kolaylıkları sağladıklarını belirten Özderici GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özderici, sundukları kalite ve yaşan standarlarına karşılık fiyatların oldukça cazip olduğunu şu şekilde anlatıyor; “Maltepe bölgesinde arsa fiyatları metrekaresi 6 bin TL civarında iken biz bitmiş dairelerimizi metrekaresi ortalama 6 bin TL’den satıyoruz. Yatırımcı arsa maliyet fiyatını daire sahibi oluyor. Bu bizim sağladığımız en önemli avantaj.’

TÜM ULAŞIM ARTERLERİNE YÜRÜME MESAFESİNDE…

Tüm ulaşım arterlerine yürüme mesafesinde konumlanan Nuvo Dragos, bölgenin en değerli bitmiş projesi olarak öne çıkıyor. Bir birine entegre deniz, hava, kara ulaşım hatlarının tam ortasında bulunan Nuvo Dragos, ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor.

BÖLGENİN EN GENİŞ SOSYAL ALANA SAHİP PROJELERİNDEN…

Nuvo Dragos 2 bin 726 metrekare alan üzerinde açık ve kapalı sosyal alanlarıyla yaşam kalitesini yükselten, metropolin getirdiği streslerden uzaklaştıran 7’den 70’e tüm sakinlerin keyifli ve eğlenceli zaman geçireceği özel bir proje… Bölgenin en geniş sosyal alana sahip projesi olarak dikkat çeken Nuvo Dragos’ta özel peyzajlı geniş bahçeler, açık ve kapalı iki adet yüzme havuzu, çocuk havuzu, tenis kortu, basketbol, voleybol sahaları, fitness salonu, Türk hamamı, sauna, plates stüdyo odası, ortak kullanımlı seyir terasları, koşu ve yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları güneşlenme terasları ve köpek gezdirme alanları yer alıyor.

JCR, EURASİA RATİNG ÖZDERİCİ GYO’YU ‘YATIRIM YAPILABİLİR ŞİRKETLER’ ARASINDA GÖSTERDİ

İstanbul Borsası’nda işlem görmekte olan Özderici GYO, nitelikli ve özel projelerle bir taraftan konut alıcılarına konforlu yaşam alanı ve kazançlı bir yatarım sunarken, diğer taraftan yatırım yaptığı bölgelerin gelişmesine de katkıda bulunuyor. Özderici GYO, bugüne kadar Akatlar’da 50 lüks konuttan oluşan Özderici Bloklarını ve Zeytinburnu’nda 320 konut ve 72 dükkanın bulunduğu Akevleri ve son olarak Nuvo Dragos’u inşa etti. Özderici GYO, aktif toplamını ve öz kaynaklarını yıllardır istikrarlı bir şekilde büyütüyor. Yüzde 49.09’u halka açık olan Özderici GYO’nun aktif toplamı 2017 ikinci çeyrek itibarıyla 509 milyon TL. Jcr, Eurasia Rating uluslararası derecelendirme kuruluşu Özderici GYO A.Ş’nin finansal yapısını değerlendirerek uzun vadeli ulusal not ve görünümünü BBB-(Trk) stabil olarak belirlemiş ve yatırım yapılabilir şirketler arasında göstermiştir.