Mahkeme Arınç kararını verdi!

TBMM eski başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, FETÖ/PDY ile ilişkilendirilen Bolu'daki alışveriş merkezini ziyaret etmesini sosyal medyada eleştiren gazeteci İmdat Aslan'a, katıldığı televizyon programında hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 354 gün karşılığı toplam 7 bin 80 TL adli para cezasına çarptırıldı.

19 Mayıs 2017 Cuma 12:06
Mahkeme Arınç kararını verdi!

Bolu’da 2012’de genel yayın yönetmenliğini yaptığı yerel gazetede Fethullah Gülen ile ilgili birçok haber ve köşe yazısı yazan, bu yüzden Gülen’in hakkında 98 ayrı dava açtığı İmdat Aslan, yazılarında TEM otoyolunun Bolu Dağı mevkisinde bulunan alışveriş merkezinin de FETÖ’nün ticaret ayağı olduğunu ileri sürdü. Aslan, 2015 yılının Aralık ayında söz konusu alışveriş merkezini ziyaret eden dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı, tesis ile ilgili kamuoyunda olumlu algı oluşturmaya çalışmakla suçlayarak eleştirmişti.

Aslan, bu eleştirisi nedeniyle katıldığı bir televizyon programında kendisine hakaret ettiğini ileri sürdüğü Arınç hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılığın soruşturması sonunda Arınç hakkında dava açıldı.

İlk iki duruşmaya katılmayan Arınç, geçen 13 Nisan’da Bolu Adliyesi’ne gelerek Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada savunma yaptı. Mahkemede dün görülen karar duruşmasına ise Arınç’ı avukatı Yakup Erikel temsil etti. Erikel, “Müvekkilimin gerek kendisinin, gerekse bizim daha evvelden bahsettiğimiz üzere müştekiye hakaret etme gibi bir kastı söz konusu değildir. Tamamen kendi kişisel görüşlerini eleştiri sınırları içerisinde kalmak sureti ile yapmıştır. Müvekkilin bu aşamada beraatine karar verilmesini talep ediyoruz” dedi.

İmdat Aslan ise Arınç hakkındaki şikayetinin devam ettiğini söyleyerek “Takdir mahkemenindir” dedi.

Mahkeme, ‘Sesli ve görüntülü bir ileti aracılığıyla ve kişinin siyasi düşünce ve kanaatlerini açıklamasından dolayı hakaret’ suçunu işlediğine kanaat getirdiği Arınç’a, 354 gün karşılığı toplam 7 bin 80 TL adli para cezası verdi.

Haber Tarihi: 19 Mayıs 2017 Cuma 12:06

YORUM YAZ

 • DENİZ GEZMİŞDENİZ GEZMİŞ10 ay önce
  BÜLOYA DOKUNMAZ FETTOŞUN SİYASİ KASASI
 • Son Turan FedaisiSon Turan Fedaisi10 ay önce
  Burada hakaret felan yok tamamen ifade özgürlüğü var burda. Asıl fetöcüler korunuyor her zaman ki gibi. Bülent Arınç fetöcüdür lakin dokunulmuyor. Lakin biz Türk milliyetçileri- Atatürkçü iffitakı iktidara geldiği vakit hesap sorarız bu gerçek fetöcü hainlerden! Yahu bir namuslu kıza, namussuz iftirası atan adam en fazla 2500 tl para cezası aldı. Bülent Arınç fetöcüsü bildiğin hükumet tarafından korunuyor.
 • alattinkılıç gurun alattinkılıç gurun 10 ay önce
  böyletiken dalıgibi ayağa dolaşan çıbanbaşı gibıher yerde şişen kamuflajolduğu takekleri djusen siyasetcilermilli de deyil yerli dedeyil
 • Arif Arif 10 ay önce
  Nice insanlar fetö den bedel ödedi, bunda akpnin bir yasa çıkararak bu insanlara bir süreç vermemesi tercih hakkı tanımamasının etkisi büyük burada devlet birden neşteri vurdu bu yapıdan çok kimsede bu adi alçakların darbe yapacak kadar şirazeden çıktığını nereden bilebilirdi ki?
 • Suc ve ceza Suc ve ceza 10 ay önce
  Parasinive riphakaret etmek boyle Birdseye olsa Greek Bu yada degismeli!!!! Bazillion cezalar party's cevrilememeli 7 bin lira ile354 gun hapis cezasi karsilastirilinca hapis daha adil duruyor Para cezalar I sadece Maddi zararlara karsi verilmeli Her suc kendi verdigi zarar cinsine baz alinarak verilmelimazlumunceza istedi goz onun debulundurulmali hakimler mazlumdan hellalik hellallik almali mazlumun ahi adaletle dunyadatutmali Ozaman suc islemeye kimse niyet edemez
 • JurnalJurnal10 ay önce
  ARINÇ İÇİN SAKIZ PARASI...SİYASİ AYAĞA İYİ BİR DOKUNULMAZSA;MİLLET AKPARTİYE ÇOK GÜZEL DOKUNACAK.ANAP VE DP DEN SONLARI DAHA KÖTÜ OLACAK.BAĞIRSAKLARINIZI TEMİZLEYİN.!

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018