Mağdur algısı oluşturuyorlar

Yargıda Birlik Derneği Başkanı Musa Heybet, “FETÖ sanıklarının duruşmalardaki inkar ve mağduriyet söylemlerine aldanmamak gerekiyor." dedi.

14 Eylül 2017 Perşembe 07:39
Mağdur algısı oluşturuyorlar

İZMİRYargıda Birlik Derneği Başkanı Musa Heybet, Adalet Bakanlığının terörle mücadele kapsamında yoğun çalışmalar yürüttüğünü, özellikle FETÖ’nün dünya kamuoyuna anlatılması konusunda maksimum düzeyde çaba sarf ettiklerini söyledi. Kamuoyunun kısa sürede yargısal sonuçları göreceğini dile getiren Heybet, “FETÖ sanıklarının duruşmalardaki ‘inkar ve mağduriyet’ söylemlerine aldanmamak gerekiyor. Mağduriyet algısı üzerinden konuyu dağıtmaya çalışıyor. Bu konuda özellikle çok büyük abartı ve algı savaşı verildiğini görüyoruz. Mağduriyet algısı ihanetin perdelenmesi için yapılmış özel çalışmadır. Tüm bunlar yargılamaları aksatmaya yöneliktir” dedi. 

DEVLET FIRSAT VERMEYECEKTİR

Kendine özgü birçok grubun etki altına alınarak yürütülen mücadelenin zaafiyete uğratılmaya çalışıldığına işaret eden Heybet, devletin, bu algı ve bilinçli davranışlara fırsat vermeyeceğini anlattı. Heybet, gerçekten mağdur olanlara haklarının teslim edileceğini, OHAL Komisyonu kararından sonra da yargı yolunun da açıldığını kaydetti. Yargı içindeki FETÖ yapılanmasının diğer kurumlara göre çok çabuk deşifre edildiğine dikkati çeken Heybet, kurumda, örgütle irtibatı bulunan hakim ve savcıların var olup olmadığına dair araştırmaların sürdüğünü vurguladı.

ADLİYELERİMİZE HUZUR VE GÜVEN GELDİ

FETÖ’nün yargı yapılanmasında yer alan çok sayıda hakim ve savcının tasfiye edildiğini belirten Heybet, “Bu tasfiyelerden sonra hakim ve savcılarımızın anayasa ve evrensel hukuk kuralları içerisinde mesleklerini icra ettikleri, özgürleştiklerini ve istediğimiz tarafsızlık düzeyine geldiğini görüyoruz. Adliyelerimizde FETÖ tarafından bozulan çalışma barışının yeniden tesis edildiğini görüyoruz. Adliyelerimize huzur ve güven gelmiştir. Tüm meslektaşlarımız bu huzur ve güven içerisinde hiçbir ayrıma ve ötekileştirmeye tabi tutulmadan görevlerini yapmaktadırlar” diye konuştu.

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 14 Eylül 2017 Perşembe 07:39

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü