Kurtulmuş: Hesapları elinde kalır!

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yeni parti kurulacağı iddiaları hakkında, "Hayır diyenlerden bir parti oluşacak demek, siyaset bilmemek demektir. Hesapları ellerinde kalır" dedi.

08 Mayıs 2017 Pazartesi 00:32
Kurtulmuş: Hesapları elinde kalır!

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kastamonu’nun Tosya ilçesindeki Üçoluklar Mesire Alanı'nda, çevre ilçe ve beldelerin belediye başkanları ve ilçe protokolüyle kahvaltıda bir araya geldi.

Kurtulmuş, bir gazetecinin, "Meral Akşener son iki-üç gündür Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile dirsek temasına geçti. Referandum sonrasında 'hayır partisi' çatısı altında toplanmak gibi bir çalışmaları var. Sizin değerlendirmeniz ne olur?" sorusu üzerine şunları söyledi:

'MİLLET, SÖZÜNÜ 16 NİSAN'DA SÖYLEMİŞTİR'

Bursalı: Kılıçdaroğlu, 'Referandum gecesi silahlanmışlardı, kanlı çatışmalar yaşanabilirdi' dedi"Herhangi bir partinin iç işleriyle ilgili hiçbir şey söylemem. Milletin sözünün üstüne de bir şey söylemem. Millet, sözünü 16 Nisan’da söylemiştir. 'Evet' diyenlerin sözlerinin kıymeti kadar 'hayır' diyenlerin sözleri de kıymetlidir. Millet, kararını vermiştir. Nihayetinde millete 'Yeni bir parti kurulsun mu, şöyle mi olsun, böyle mi olsun?' diye bir şey sorulmadı. Sorulan soru, '339 oyla parlamentodan geçen bu 18 maddelik anayasa değişikliği teklifine 'evet' mi 'hayır' mı diyorsun?' Dolayısıyla ortada milletimizin 'evet' diyerek karar verdiği metin, 18 maddelik bir anayasa değişikliğidir, bu da gerçekleşmiştir."

'SİYASET BİLMEMEK DEMEKTİR'

'"Dolayısıyla burada 'Hayır diyenlerden bir parti oluşacak' demek, elmalarla armutların hepsini aynı sepete koymak demektir. Biraz da kusura bakmayın, siyaset bilmemek demektir. Her seçimin kendi şartları vardır. Bu şartlar içerisinde Türkiye bir referandumla anayasa değişikliğine gitti. Belediye başkanı seçmedi, milletvekili seçmedi, cumhurbaşkanı seçmedi bu seçimde. Sadece kendisine sorulan bir soruya cevap verdi millet. Dolayısıyla bu cevaptan herkes gerektiği şekilde kendi dersini çıkarır ama buradan sanki bu yüzde 48,6, sanki bir partiye verilmiş bir oy gibi ya da yüzde 48,6 bir parti kurulmasını gerektiriyormuş gibi bir sonuç çıkarmanın yanlış olacağını ve bu hesapları yapanların da hesaplarının ellerinde kalacağını ifade etmek isterim."

Haber Tarihi: 08 Mayıs 2017 Pazartesi 00:32

YORUM YAZ

 • Mustafa Mustafa 10 ay önce
  Bu kadar basit işte hedef şaşırtmaya gerekyok.
 • cemcem10 ay önce
  hani demokrasi vardı ? yeni bir parti kurulması sizi niye rahatsız ediyor
 • Can SözerCan Sözer10 ay önce
  Yeni Parti kurulmasın! demiyor,Milletin öyle bir Talebi olmadığını söylüyor.Haa kurulursa Ne olur CHP Zarar görür.Denesinler.
 • AkilAkil10 ay önce
  Siyasette ikikere iki dört etmez.
 • SS7SS710 ay önce
  hani dubai modeli ekonomi uyguluyorlar diyordun,sevgili numan,koltuk sana yaramamış.bitik yunanistandan hainleri bile alamıyorsunuz,yunanlılar adalarımızda kuzu çeviriyor sizler bakıyorsunuz,one minute dediniz,israille ticaret 20 milyar dolara geldi,mavi marmara şehidlerinin kanı yerde kaldı,ekonomik olarak büyüdük diyorsunuz,o zaman hadi asgari ücreti dolara bağlayında görelim,vergileri dolara endekslediniz ama.rus turistler gelmedi diye neredeyse ülke batıyordu,ağlayıp sızladınız da putin insaf etti charter uçuşlarına izin verdi yoksa yunanistan gibi batıyorduk))
 • muhabirmuhabir10 ay önce
  Sayin kurtulmuşa,! abd askerleri hertaşin altından pkk ile beraber çikıyor, 2019 seçileri sonları olacakgaye pkk,yi siyasi parti olarak dünyaya tanıtmak vemeşrulaştırıp desteğini sürdürmek 40 senelik oyundevam ediyor bir kürt devleti halâ kurulamadı.Bülbülü kafese koyma meselesi.!!!
 • HOBYARLI AHMET PASAZADEHOBYARLI AHMET PASAZADE10 ay önce
  Kimler britüslükyaparsa yapsın....DÜNYA LİDERİSN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN , bir çağ kapadı..Yeni bir Çağ Açtı. ALLAH (C.C) in izniyle....İste BuMahzuz eder bizi....Ecdadım....Ecdadım....sana 150 yildır ihanet eden İngiliz anahtarları ...yerli Lawrenceler ...Britüsler...Bilerberg Fehmiler....; Abd -ABNe der diye yıllarca kulağı kirişte ; onlardan gelecek talimatla devlet yönetmeyı marifet sayanmütevazi Kılıklımütekebbirsiyasetçiler UTANSIN !... utanacak yüzleri varsa ...
 • Turgay OsmanliTurgay Osmanli10 ay önce
  Bu yeni parti işinin arkasında fetönün gölgesi görünüyor. Bu da demek oluyor ki fetö siyasette hala aktif... fetönün siyaset ayağı temizlenmeden bu milletin rahat uykusu asla olmayacaktır.
 • Yunus EmreYunus Emre10 ay önce
  Abdullah Gül parti kurarsa oy veririm.Ona güveniyorum.
 • kemalkemal10 ay önce
  Değil Abdullah Gül Babam da olsa bu İslami değerlere ve ülkeye zararı olacak hiç kimseye oy vermem... Haçlıların attığı ok her zaman benim oyumu belirler.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018