Kudüs için 81 il ayağa kalktı

ABD’nin kirli planı, 81 ilde protesto edildi. Ankara’da ise protestonun adresi ABD Büyükelçiliği’ydi.

08 Aralık 2017 Cuma 09:33
Kudüs için 81 il ayağa kalktı

“ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma” ve “Amerikan Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınmasına” yönelik kirli planını, Memur-Sen 81 ilde protesto etti. Ankara’da ise eylemlerin adresi ABD Büyükelçiliği önü oldu.

ABD Büyükelçiliği önündeki eylemde açıklamalarda bulunan Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Kır, “Yüz yılı aşkın süredir Filistinlilere karşı şiddet uygulayan Siyonist çetenin ideallerine bu derece destek çıkmak sadece akıl tutulmasıyla açıklanabilecek bir durum değildir elbette. Asıl neden kanlı müstebitlerin her ne olursa olsun iktidarlarını sürdürme stratejileridir. Görünen odur ki Kudüs; çökmekte olan köhne dünya düzeninin merkezindeki ABD oligarşisinin yaşadığı iktidar çatışmasını gizleme aparatı olarak seçilmiştir” diye konuştu. 

STK’LAR MEYDANLARDAYDI

Bu arada; Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (GÖNÜLDER), İlim Yayma Üniversite Temsilciliği ve diğer birçok STK temsilcileri de meydanlara çıkarak başta İstanbul, Ankara, Samsun, Manisa, Balıkesir, Çanakkale ve Diyarbakır olmak üzere yurdun dört bir yanında protesto gösterileri düzenlediler. STK temcileri ABD’nin İsrail Başkonsolosluğu önünde de protesto gösterileri yapıp, İsrail ve ABD’ye lanet yağdırdı.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 08 Aralık 2017 Cuma 09:33

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    10 Aralık 2018