'Kriz tırmanmaz, arkadaşlarımız arka planda çalışıyor'

Amerika ile yaşanan vize kriziyle ilgili konuşan Başbakan Yıldırım, "Kriz tırmanmaz, kanallar açık, arkadaşlarımız arka planda çalışıyor" dedi.

11 Ekim 2017 Çarşamba 10:20
'Kriz tırmanmaz, arkadaşlarımız arka planda çalışıyor'

Amerika ile yaşanan vize krizi, dün TBMM’deki grup toplantılarında hem siyasi partilerin hem de devletin zirvesinin gündemindeydi. Başbakan Binali Yıldırım, Ak Parti grup toplantısında “Türkiye bir kabile devleti değildir; bize yapılanın misliyle karşılığını veririz. Müttefiklik ilişkisiyle bağdaşmayan bir karardır. Vatandaşları cezalandırmaya kalkmak çok yakışıksız bir davranıştır” dedi. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da Sırbistan’da bu konu sorulunca veda ziyaretleri yapan Amerika Büyükelçisi John Bass’ın, ABD yönetiminden bağımsız kendi başına bu kararı almış olabileceğine dikkat çekti.

Habertürk'te yer alan habere göre Başbakan Binali Yıldırım,vize kriz ile ilgili "Kriz tırmanır mı?" sorusuna  “Tırmanmaz” karşılığını verdi. Başbakan “Kanallar açık mı?” sorusuna ise “Açık. Arkadaşlarımız arka planda çalışıyor” değerlendirmesinde bulundu. 

Haber Tarihi: 11 Ekim 2017 Çarşamba 10:20

YORUM YAZ

  • AAAA4 ay önce
    ABD SÜREKLİ ÇİZİLEN KARİZMASINI BİR ŞEKİLDE DÜZELTMESİ GEREK ABD BU GÜNLERDE AGRESİF BİR DURUMAGİREBİLİR GÜÇ GÖSTERİSİ YAPABİLİR ABD YE BU ARALAR HERKES POSTA KOYUYOR ESKİ KABADAYI MADARA OLMAMAK İÇİN KAFA TUTANLARDAN BİRİLERİNİ DÖVMEK İSTEYEBİLİR.DÜNYA İÇİN TEHLİKELİ BİR SÜREÇ BU ZALİM SÜRÜSÜ KÖTÜLÜĞÜN DİĞER ADI OLMUŞ ALLAH cc MÜSLÜMANLARI VE MAZLUMLARI BU ZALİMLERİN ŞERRİNDEN KORUSUN.MÜSLÜMANLARA ZAFER VE ÜSTÜNLÜK VERSİN.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018