Yeni Akit - M&S Asistans

Kocaman inadını kırdı! Fenerbahçe taarruza geçiyor...

Fenerbahçe'de bulunduğu süre boyunca defansif olmakla eleştirilen Aykut Kocaman'ın Alanyaspor karşılaşmasına ofansif bir kadroyla çıkması bekleniyor.

17 Eylül 2017 Pazar 15:46
Kocaman inadını kırdı! Fenerbahçe taarruza geçiyor...

Fenerbahçe'deki ilk döneminde pas ve defans ağırlıklı bir orta saha kurmak için çalışan Aykut Kocaman, o dönem takımın en çok sevilen oyuncusu olan Alex de Souza'yı defansif anlamda yetersiz bulduğu için takımdan göndermek isteyecek kadar sistemine bağlı bir hoca görünümü çizdi. Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra Konyaspor'a giden Kocaman, orada da geleneği bozmadı ve defans ağırlıklı bir orta saha sistemi oluşturdu. Süper Lig'de 3. olmayı başarıp Avrupa kupalarına katılan Kocaman, Konyaspor'da kısıtlı imkanlarla çok iyi işler başardı.

RUHSUZ FUTBOL SABRI TAŞIRIYOR

Fenerbahçe'deki ikinci döneminde, UEFA Kupası ön elemelerinde elde edilen başarısız sonuçlar ve Süper Ligin ilk 4 haftasında toplanan 5 puan yönetimin ve taraftarın Kocaman'a karşı olan sabrını taşırmış durumda. Her ne kadar Fenerbahçe'nin resmi sitesinden 'Cehennem donana dek Aykut Kocaman' dense de rakip karşısında sergilenen etkisiz futbol Kocaman'ın ipini çekecek gibi gözüküyor. Yönetimin takıma sahip çıkmasına rağmen Fenerbahçe taraftarını rahatsız eden en büyük sorun, Galatasaray ve Beşiktaş'ın rakiplerine karşı kurduğu üstünlük ve etkili futbolun yanında Fenerbahçe'nin ruhsuz bir görüntü ortaya koyması oldu.

DAHA OFANSİF BİR FENERBAHÇE

Ligin 5. haftasındaki Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasına çift önlibero yerine sadece tek önlibero ile çıkacak olan Fenerbahçe'de Ozan Tufan ve Mehmet Topal'ın forma şansı bulması beklenmiyor.
Ön liberoda Josef De Souza'nun yer alacağı orta sahada Mehmet Ekici orta sahanın merkezinde hücuma dönük bir pozisyonda yer alırken Valbuena ve Giuliano kanatlarda yer alacak. En uçta da Soldado ve Janssen ikilisi forma şansı bulacak.
Böylece Aykut Kocaman çift önlibero inadını kırıp, daha agresif ve saldırgın bir Fenerbahçe'yi sahaya sürmüş olacak.

Yasin Yıldırım

Haber Tarihi: 17 Eylül 2017 Pazar 15:46

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü