THY- Euroleague

Kocaman böyle ikna edildi: Sen gerçek bir...

İstifa sinyali veren Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman'ı uzun uğraşlar sonucunda ikna etmeyi başardı.

08 Kasım 2017 Çarşamba 15:09
Kocaman böyle ikna edildi: Sen gerçek bir...

4 Kasım'da 1-1 biten Osmanlı maçı sonrası patlayan kriz, önceki akşam son buldu. 48 saatlik krizin perde arkasında neler yaşandı: "Gerekeni yapacağım" diyen Kocaman bu açıklamadan 5 dakika sonra özel aracıyla stattan ayrıldı. Geceyi Ankara'da geçiren tecrübeli çalıştırıcı, telefonlarını kapattı. Pazartesi günü eşi Arzu Hanım'ın memleketi Gelibolu'da göründü. Aynı akşam saat 20.00'de İstanbul'a döndü ve Ali Yıldırım'la buluştu. Yıldırım, "Bu yola birlikte girdik, birlikte çıkarız. Sen gerçek bir Fenerbahçelisin, istifan bu kulübe zarardan başka bir şey vermez" dedi. Kocaman, "Yarın (Salı) Samandıra'da takımla birlikte idmanda olacağım" diyerek kendisine duyulan güveni boşa çıkarmadı. Ve sözünü tutup dünkü çalışmada yer aldı.

Başkan hocanın geri dönüşünün ardından;

1- Samandıra'daki yetkilerini artırdı.
2- Yönetim, futbolcuların tüm hareketlerini yakından gözlemleyecek.
3- Kocaman yalnız bırakılmayacak.
4- Hocanın sıkıntısı olduğunda çözümün parçası olacak.

'VAN PERSİE İYİLEŞECEK, KADRO DIŞI YOK'

Krizin aşılmasında büyük rol oynayan Ali Yıldırım, dün basına kısa bir açıklama yaptı: "Hocamız maç sonrası yaptığı açıklamaların ardından benim bilgim dahilinde 2 günlük tatile gitti. Şimdi de döndü ve takımının başında. Neticeler başarısız olunca, spekülasyonların yapılması normal. Son iki haftada son dakikada yenilen goller hocayı üzdü. Güvenmesek takımın başına getirmezdik. Fenerbahçe bu günleri taraftarıyla, camiasıyla, formasıyla aşacak ve şampiyon olacak. Ocak ayında ihtiyaç duyulursa transfer olur. Van Persie ile ilgili çok iyi şeyler düşünüyoruz. İyileşip sahalara dönmesini bekliyoruz. Şu an için kadro dışı söz konusu değil."

OZAN: BİR YANLIŞ VARSA TÜM EKİBİNDİR

F.Bahçe'nin milli futbolcusu Ozan Tufan, yaşanan krizle ilgili olarak Riva'da kendisine sorulan sorulara şu yanıtı verdi: "Konuşmam doğru değil ama yaşananlardan hepimiz etkileniyoruz. Bir kişiye suçu yıkmak yanlış. Bir yanlış varsa bütün ekibin yanlışıdır."

16.00'daki idmandan 10 dakika önce kulüpten açıklama geldi:

BUGÜN DE HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUKTUR

"4 Kasım 2017 günü, deplasmanda oynadığımız Osmanlıspor karşılaşmasının ardından, maç sonucunun vermiş olduğu üzüntü ve duygu yoğunluğu nedeniyle, teknik direktörümüz Sayın Aykut Kocaman, ulusal basın önünde birtakım ifadeler kullanmış; bu ifadelerden yola çıkarak birçok iddia ortaya atılmıştır. Gelinen noktada, Sayın Aykut Kocaman takımımızın başındadır. Kaybedilen puanlar, puan tablosundaki durum, tabii ki hiçbir Fenerbahçeliyi mutlu edecek cinsten değildir ancak unutulmamalıdır ki, henüz kaybedilmiş bir şey yoktur. Geçmişte örneklerine şahit olduğumuz gibi, futbol takımımızın geriye düştüğü zamanlar olmuş, ancak büyük taraftarının koşulsuz desteğiyle ayağa kalkmasını bilmiş ve şampiyonluk kupasını gururla kaldırmıştır. Bugün de hedefimiz şüphesiz ŞAMPİYONLUKTUR."

Haber Tarihi: 08 Kasım 2017 Çarşamba 15:09

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    15 Kasım 2018