KKTC'de Başbakan Binali Yıldırım'a sürpriz karşılama

Başbakan Yıldırım, çeşitli temaslarda bulunmak üzere KKTC'ye gitti. Ercan Havalimanı'ndaki karşılama törenine katılan KKTC Başbakanı Özgürgün, eşi yurt dışında programı bulunduğu için annesi Tangör Özgürgün'le geldi.

09 Mart 2017 Perşembe 16:09
KKTC'de Başbakan Binali Yıldırım'a sürpriz karşılama

Başbakan Binali Yıldırım, çeşitli görüşmelerde bulunmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) başkenti Lefkoşa'ya gitti. KKTC Başbakanı Özgürgün'ün eşinin yurt dışında programı olduğu için annesi Tangör Özgürgün'ün karşılamada yer aldığı öğrenildi.

  1. Yıldırım, özel uçak "TUR" ile saat 14.30'da KKTC'ye geldi. Başbakan Yıldırım'ı, Ercan Havalimanı'nda, KKTC Başbakanı Özgürgün karşıladı. Başbakan Binali Yıldırım, KKTC ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ve Başbakan Hüseyin Özgürgün ile görüşmeler yapacak.

Karşılamada, KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün'ün annesi Tangör Özgürgün, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, KKTC Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ömer Paç, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, KKTC Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Lakadamyalı ile milletvekilleri de hazır bulundu.

Haber Tarihi: 09 Mart 2017 Perşembe 16:09

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü