‘Kirli ittifaka’ çok sert tepki… ABD-YPG-DAEŞ… Türkiye: Vahim ve ibret verici

Dışişleri Bakanlığı, Rakka'da DAEŞ'lilerin tahliye edilmesi ile ilgili açıklama yaptı.

15 Kasım 2017 Çarşamba 00:35
‘Kirli ittifaka’ çok sert tepki… ABD-YPG-DAEŞ… Türkiye: Vahim ve ibret verici

Dışişleri Bakanlığı'nın açıklaması şöyle:

"Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG'nin güdümündeki sözde "Suriye Demokratik Güçleri"nin, Rakka'nın DEAŞ terör örgütünden temizlenmesine yönelik harekat sürerken DEAŞ'la anlaşarak, çok sayıda DEAŞ teröristini Rakka'dan tahliye etmesi, son derece vahim ve ibret verici bir gelişmedir.

Her vesileyle vurguladığımız gibi, PYD/YPG'nin Suriye'deki amacı DEAŞ'e karşı mücadele etmek değil, sahada gayrimeşru oldubittiler yaratmak, toprak işgal etmek ve buralarda demografik yapıyı değiştirmektir.

Sözkonusu anlaşma, bir terör örgütüyle mücadelenin başka bir terör örgütüyle yürütülmesi halinde bu terör örgütlerinin eninde sonunda birbiriyle işbirliğine gideceği gerçeğinin yeni bir örneği olmuştur.

DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu ve ABD Savunma Bakanlığı Sözcüleri tarafından konu hakkında yapılan açıklamalarda, sözkonusu anlaşmanın varlığının inkar edilmemesinden, tersine bu anlaşmaya "saygı duyulduğunun" görülmesinden de esef duyulmuştur."

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 00:35

YORUM YAZ

  • ahmet ceylanahmet ceylan3 ay önce
    sanki devlet bilmiyormuş gibi bizim doztumuzda belli düşmanımızda bunu yüzümüze gülüp arkadan hançerleyen dostlarımız çok iyi biliyorlar başt büyük şeytan AMERİKAAAAAAAAAAAAA.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.02.2018