Kirli ittifak deşifre oldu

Suriye'de terör örgütü PYD/PKK'dan kaçan Talal Silo’nun Anadolu Ajansı’na itiraflarını İngiliz Haber Ajansı Reuters da tüm abonelerine servis etti.

08 Aralık 2017 Cuma 09:05
Kirli ittifak deşifre oldu

ABD'nin terör örgütü DEAŞ ile kirli işbirliğini tüm dünya gördü.

Terör örgütü PYD/PKK'nın paravan kuruluşu SDG'den kaçan sözcüsü Talal Silo, Suriye'de PYD/PKK işgalindeki bölgeden geçen ay ortalarında kaçarak geldiği Türkiye'de, Anadolu Ajansı'nın sorularını yanıtlamıştı.

PYD/PKK'nın paravan olarak kullandığı Suriye Demokratik Güçleri'nde (SDG) terör örgütünün ele başlarıyla oldukça yakın ilişkiler geliştiren Silo, Amerikalı yetkililerin silah yardımlarıyla ilgili bilinmeyen birçok ayrıntıyı gözler önüne sermişti.

Silo, SDG'nin nasıl kurulduğunu, PYD/PKK'nın Suriye'nin kuzeyinden Akdeniz'e çıkış koridoru konusunda ABD'li yetkililerin neler söylediklerini, Rakka'dan DEAŞ'lıları tahliye anlaşmasının nasıl yapıldığını ve Türkiye'nin Karaçok operasyonunun sonuçları gibi bir dizi konuyu açıklığa kavuşturmuştu.

REUTERS DÜNYAYA DUYURDU

ABD'nin terör örgütü DEAŞ ve YPG'ye desteğini açıkça itiraf eden Silo'nun açıklamalarını İngiliz Haber Ajansı Reuters da haberleştirerek abonelerine servis etti. Reuters, ABD'nin Ortadoğu'da terör örgütleri üzerinden nasıl bir oyun oynadığını tüm dünyaya duyurdu.

İNGİLİZLERDEN ABD'YE İKİNCİ ŞOK!

ABD denetiminde YPG ve DEAŞ'ın anlaşarak Rakka'dan çıkış görüntülerini de yine İngiliz yayın kuruluşu BBC dünyaya servis etmişti.

Haber Tarihi: 08 Aralık 2017 Cuma 09:05

YORUM YAZ

  • cezmicezmi2 ay önce
    Siz Türkiyeyi müsülman mi sayorsun Türkiye Nerede islam Nerede. Türkiyede şarap Zina genel ev faiz yılbaşı kumari kadın pantolunu ırkçılık ve saire pislikleri islamla ne alakası var. Islam demek kuran sünnettir. Allah bütün müsülmanları bir bayrak altında toplamayı nasıl etsin.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 18.02.2018