Kirli ittifak!

“Hayır” kampanyasının tek merkezden yönetildiği, FETÖ, PKK, HDP, CHP ve sol örgütlerin de gelen talimatlar üzerine hareket ettiği bir kez daha tescillendi. Son olarak PKK’ya ve Gezi’ye destek veren Claudia Roth da Akşener gibi eline “Hayır” yazarak halk oylamasında rengini belli etti.

21 Mart 2017 Salı 06:38
Kirli ittifak!

MUHAMMED UZUN / İSTANBULCumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne karşı Batı, FETÖ, PKK, HDP ve CHP’nin el ele vererek yürüttüğü ‘hayır’ kampanyasının tek elden yönetildiği ortaya çıktı. 50 vatandaşımız vahşice öldürüldüğü Kobani olayları öncesinde terörden tutuklu Selahattin Demirtaş’ı ziyaret eden, terör örgütü PKK’nın en büyük destekçilerinden biri olan, Gezi Parkı Olayları’na destek verip katılanlara para dağıttığı ileri sürülen Alman Milletvekili Claudia Roth’un, MHP’den ihraç edilen Meral Akşener gibi eline “Hayır” yazarak, 16 Nisan’daki halk oylamasına “Hayır” oyuna destek verdiğini açıklaması kirli ittifakı gözler önüne serdi. 

HAYIRCILARIN EL MODASI 

“Rejim elden gidiyor” diyerek dönemin başbakanı Adnan Menderes’i ipe götüren, Cumhurbaşkanı Turgut Özal’a diktatör iftirasını atan, Milli Görüş hareketinin lideri Necmettin Erbakan’ı devirenlerin başını çektiği hayır propagandasının son halkası Alman Milletvekili Claudia Roth oldu. 

GEZİ’Cİ ALMAN VEKİL

Gezi Parkı Olayları’nda Alman ZDF kanalına verdiği demeçlerle Türkiye’de adeta bir savaşın yaşandığı görüntüsünü aktarmaya çalışan, Türkiye karşıtı söylemleriyle bilinen Claudia Roth, eline “Hayır” yazdığı bir görseli sosyal medya hesabı Facebook üzerinden paylaşarak, referandumda “Hayır” oyunu vereceğini açıkladı. Üst aklın bir projesi olan Roth’un tıpkı MHP’den ihraç edilen Meral Akşener gibi el içine “hayır” yazarak ‘bilindik’ yöntemlere başvurması dikkat çekti. 

“Cumhurbaşkanlığı Sistemi gelirse biteriz” diye açıklamalar yapan terör örgütleri de Türkiye’nin gücüne güç katacak olan tarihi referandumunda hayır kampanyasına destek veriyor. 

TOPYEKÜN SALDIRI 

Cumhurbaşkanlığı Sistemi’yle şahlanacak olan ve ilk 10 ekonomi arasına girecek bir Türkiye istemeyen Batı, istikrarlı ve güçlü bir yönetim olursa Kandil ve Pensilvanya’nın ayakta kalamayacağını bilen FETÖ ve PKK son güçleriyle saldırıyor. İktidara gelemeyeceğini bilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise sürekli ‘rejim değişiyor diktatörlük geliyor’ diye algı operasyonu yapıyor. 

Türkiye’nin gücüne güç katacak olan tarihi referanduma karşı çıkan “hayır ittifakı” birbirlerinden haberleri yokmuş gibi hareket ediyorlar fakat kullandıkları ortak dil operasyonun tek merkezden yönetildiğini ortaya koyuyor. 

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 06:38

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü