THY - Baltık

Kimse o yasağı tanımıyor! 45 dakikada 20 tane geçti

Otobüs ve kamyoncular Anadolu’dan Avrupa’ya geçişte özellikle saat 02.00 ile 05.30 arasında yasak olmasına rağmen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanmaya başladı.

15 Kasım 2017 Çarşamba 08:11
Kimse o yasağı tanımıyor! 45 dakikada 20 tane geçti

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün (YSS) devreye girmesiyle birlikte otobüs ve kamyon gibi büyük araçların yaka değiştirmeleri için tek yol olarak burası gösterilmişti. Ancak maliyetlerinin arttığını iddia eden otobüs ve kamyoncular Anadolu’dan Avrupa’ya geçişte özellikle saat 02.00 ile 05.30 arasında yasak olmasına rağmen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanmaya başladı.

OTOBÜS ve kamyon gibi büyük araçlar Anadolu yakasından Avrupa’ya geçişte kendilerine ‘ücretsiz bir yol’ buldu. Otobüs ve kamyon gibi büyük araçların Fatih Sultan Mehmet Köprüsü (FSM) ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanması Yavuz Sultan Selim Köprüsü (YSS) ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun devreye girmesiyle yasaklanmıştı. 

Ancak hem daha uzun yol kat edilmesi hem de geçiş ücretlerinin FSM’ye göre daha yüksek olması sebebiyle otobüs ve kamyonlar YSS köprüsünden geçmek yerine FSM köprüsünden kaçak geçiş yapmaya devam ediyordu. Bunu engellemek için ise FSM’nin Anadolu-Avrupa geçişine kamera sistemi kuruldu. Bu köprüden büyük araçların geçişi de engellenmiş oldu. Ancak şehirler arası hizmet veren otobüsler çareyi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçmekte buldu.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 08:11

YORUM YAZ

  • ArifArif5 ay önce
    Adamlar haklı bence...Hem zorunlu yapacaksınız hemde yüksek ücret koyacaksınız.Bu devlet eliyle soygundur.Ucuz yap herkes geçsin sende kazan millette kazansın. Mesela Osman Gazi köprüsü 94 lira. Kimse geçmese bile devlet ihaleyi kazanan firmaya bunu ödeyecek. Ucuz yap herkes geçsin devlet daha az ödesin. Hem millet hem de devlet kazansın. Körfezi dolaşmak daha ucuz...

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü