Kılıçdaroğlu'ndan 'Sistemi çarpıtın' talimatı: O mekanlara gidin ve...

CHP'lilere seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, referandum kampanyası süresince yürüyüş yapmayı ve slogan atmayı bırakıp, kahvehanelere, hastanelere ve evlere gidilmesi gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun ayrıca 'Cumhurbaşkanlığı sistemini çarpıtarak' anlatın talimatı da skandal olarak karşılandı.

25 Şubat 2017 Cumartesi 20:50
Kılıçdaroğlu'ndan 'Sistemi çarpıtın' talimatı: O mekanlara gidin ve...

Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığının Bakırköy'deki Leyla Gencer Kültür Merkezinde düzenlediği "Genişletilmiş İstanbul 3. Bölge Toplantısı"nda partililere hitap etti.

Kılıçdaroğlu, kampanya süresince CHP'lilerden adam adama yakın markaj tekniğini kullanmalarını istedi.

SLOGANI, YÜRÜYÜŞÜ BIRAKIN, KAHVEHANELERE GİDİN

Slogan atılacak, yürüyüş yapılacak zaman olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, özellikle kahvehanelere, evlere ve hastanelere gidilmesi ve propagandaların buralarda etkin şekilde sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

SKANDAL TALİMAT: "CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİ ÇARPITARAK ANLATIN"

Öte yandan, söz konusu mekanlarda partililerin halka neler söyleyeceğini de anlatan Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı sisteminin çarpıtılması ve yalanlarla süslenmesi yönündeki skandal talimatı da dikkat çekti.

KILIÇDAROĞLU'NUN İDDİALARINDAN BAZILARI VE GERÇEKLER

Kılıçdaroğlu'nun talimatında yer alan yalanlar ve çarpıtmalar özetle şu şekilde:

- Cumhurbaşkanı Meclis'i feshedecek (Doğrusu: Cumhurbaşkanı Meclis'i feshederse kendisini de otomatik olarak feshetmiş oluyor).

- Tek adamlık, diktatörlük gelecek (Yeni sistemle yürütmenin başı olan cumhurbaşkanı direkt olarak halka karşı sorumlu tutulacak. Hali hazırda sadece vatana ihanetten yargılanabilen cumhurbaşkanı, yeni sistemde diğer suçlardan da yargılanabilecek.)

- Yargı bağımsızlığı elden gidecek (Yargı bağımsızlığı ifadesinin yanı sıra ilk kez anayasaya "yargı tarafsızdır" ifadesi de ekleniyor)

- Rejim değişecek (Rejim değil, sistem değişecek, halkın seçtiği isim direkt olarak icra makamı haline gelecek)

- TBMM ikinci sınıf bir meclis olacak (TBMM'nin saygınlığı daha da artacak. TBMM yasama görevini yerine getirirken, Cumhurbaşkanı ise yürütme görevini yapacak. Böylece güçler ayrılığı ilkesi daha da pekiştirilecek.)

Kaynak: Haber7

Haber Tarihi: 25 Şubat 2017 Cumartesi 20:50

YORUM YAZ

 • Mehmet YILMAZMehmet YILMAZ1 yıl önce
  Son 90 yıldır Türkiyenşn siyasi tarihine bir baksın hayır diyenler. Cidden tarafsızca baksın bir hayır görebilecekler mi çarpık saçma sapan sistemden.
 • FatihİSTANBULLUFatihİSTANBULLU1 yıl önce
  EVET.......Bumilletyalan,dolan,iki yüzlüsiyasetyapan,kendisözünekendibileinanmayan, fetökasetkumpasıyla partininbaşinagetirilen,halkadanışmakyerineAnayasaMahkemesikapısınapostukuran, halkınsesiyerine Abd büyükelçisinin sinsi-gizlitavsiyelerinebasüstüne diyenSİYASETÇİLERE Güvenmiyor....
 • öö1 yıl önce
  Sadece AKP yi izlemekte HAYIR için yeter
 • Kaya Kurt Kaya Kurt 1 yıl önce
  Eğer getirilmek istenen bu yeni sistem için karşı görüş bildirimleri halkı aldatmaksa referandumda sadece "evet" oyu olsun. Çünkü karşı görüşler körü körüne biat eden ...için halkı aldatmak olarak niteleniyor. Işte sizin gibilerin demokrasi anlayışı budur. Umarım referandumdan "evet" çıkar ve yine umarım evetten sonra zamanında ... sizler "kandırıldık"deyip pişman olmasınlar.
 • CengizCengiz1 yıl önce
  Gel bizim kahveyeokeye 4. adam lazım gel hyır deme EVET de halkın çocuğu kırma bizi
 • hedef 2071hedef 20711 yıl önce
  Tamda chp'ye yakışan bir söylem. Zaten chp bunu hep yapıyor. İşi gücü çarpıtma üzerine kurulu. İşte bu millet bunun için hiç tuzağa düşmüyor. Bunlara gün yüzü göstermiyor. DURMAK YOK YOLA DEVAM. KARARIMIZ EVET.
 • Tam Cumhuriyet için!Tam Cumhuriyet için!1 yıl önce
  Dün Baykal ve Kılıçdaroğlu konuşmalarını dinleyenler CHP nin bu süreçte halka sadece algı operasyonu çekmeye çalışacağını anladılar. Reklam için getirdikleri Ferada bile kendi ülkesi başkanlık sistemi ile yönetildiğinden neye hayır diyeceğini bilemedi. Mankurtlar hayır desin!
 • hedef 2071hedef 20711 yıl önce
  Zavallı CHP. Hayır diyor, ama hayır'ı nasıl anlatacağını bilmiyor. Şili'li reklamcı bile bu işten bir şey anlamadı.
 • Hiram Abas Hiram Abas 1 yıl önce
  Sadece bu gazetedeki yorumlara bakmak Hayır için yeterli.
 • KocasolakKocasolak1 yıl önce
  Isgal kuvvetleri nin partisi ( truva ati ) chp yi millet o kadar iyi taniyor, biliyor ki, istedigi hic bir seyi yaptiramaz meger ki isgal guclerinden ( hacli ordulari ) olsun.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018