Kılıçdaroğlu'dan skandal! FETÖ mektubu okudu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugünkü grup konuşmasında İzmir Şakran Cezaevindeki FETÖ'den tutuklu bir kadınla ilgili mektup okudu.

16 Mayıs 2017 Salı 19:30
Kılıçdaroğlu'dan skandal! FETÖ mektubu okudu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugünkü grup konuşmasında İzmir Şakran Cezaevindeki tutuklu bir kadınla ilgili mektup okudu.

Kılıçdaroğlunun mektubunu okuduğu kadın ise FETÖ'nün önde gelen isimlerinden birisi çıktı.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA!

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığından, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklu bulunan bir şüpheli hakkında bir gazetede "Bir annenin dramı" başlığıyla yayınlanan yazının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"İzmir’den faks ve mektup gönderen F.D isimli bir kadının, “evine gelen polislerin eşini aradıklarını, bulamayınca hiçbir suçu olmadığı halde kendisi hakkında telefon ile yakalama kararı çıkartıldığını, gözaltı ve sorgu neticesinde tutuklandığını, kendisinin suçsuz ve masum olduğunu, intikam alındığını” yazdığı belirtilerek mektup içeriği doğruymuşçasına yorum yapıldığı ve “yazıklar olsun böyle adalete” ibarelerinin kullanıldığı görülmüştür.

F.D'nin içinde bulunduğu FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü içerisinde yer alan ve mahrem imam olarak tabir edilen örgüt mensuplarına yönelik olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan 2017/44426 sayılı soruşturma kapsamında şüphelinin evinde 26/04/2017 günü arama yapılmış ve şüpheli gözaltına alınmıştır.

Şüpheli hakkında yapılmakta olan soruşturmada;

Kendisine ait olduğunu ikrar ettiği telefonunda By-Lock programının yüklü olduğu, Bank Asya bankasında aktif ve artış gösteren hesaplarının bulunduğu, 2014 ve 2015 yıllarında yeni hesaplar açtığı, örgüte iltisakı nedeniyle kapatılan 3 adet firmada SGK kaydının bulunduğu,

Ayrıca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün mahrem imamlarına yönelik yürütülmekte olan soruşturma kapsamında ele geçirilen dijital materyallerin incelenmesinde F.D'nin örgüt içerisindeki konumunun “müdür” ve “bölge hadimi” olarak gösterildiği,

Örgüt literatüründe “müdür” teriminin bulunduğu “ildeki emniyet birimlerinin 3-4 tanesinden sorumlu olan, örgüt üst yönetiminde kendisine verilen emirleri yönetiminde bulunanlara ileten kişi” olduğu, “bölge hadimi” teriminin ise “büyük veya küçük bölge olarak nitelendirilen bölgelerin sorumlusu olan kişi” olarak nitelendirildiği,

Anlaşıldığından adı geçen, tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilmiş, 27/04/2017 tarihinde İzmir 3. Sulh Ceza Hâkimliğinin 2017/321 sorgu sayılı kararıyla tutuklanmıştır.

Çocuğuyla alındığı Şakran Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda çocuğuna yönelik her türlü bakım, muayene ve kontrolün yapıldığı, ihtiyaçlarının karşılandığı, herhangi bir rahatsızlığının bulunmadığı öğrenilmiştir.

Yukarıda izah edildiği üzere hiçbir araştırmaya ve teyide dayanmayan haber içeriğinin gerçekle herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır."

Haber Tarihi: 16 Mayıs 2017 Salı 19:30

YORUM YAZ

 • CemilCemil10 ay önce
  Neden şaşırıyorsunuz ki !!!Bu arkadaşın fetösever olduğunu bilmiyorsunuz sanki. Asıl o mektubu okumaması bizi şaşırtırdı.
 • tomtomtummytomtomtummy10 ay önce
  Bence asil skandal Kavurmacilarin ve Baklavacilarin ozur kabul edilemeyecek ozurlerle firindan erken cikarilmasidir.
 • İbrahimİbrahim10 ay önce
  Terör propagandası yaptığı için Kılıçdaroğlu hakkında acil gensoru verilmesi lazım.Milletvekilliği düşürülmeli.
 • AlimAlim10 ay önce
  Bomba gibi gundem varken sicak sicak tum kanallar olaya kilitlenmisken siz kilictarogluyla bas haberi gecistiriyorsaniz demekki durum iyi degil
 • ESTERGONLU CİHANGİR ESTERGONLU CİHANGİR 10 ay önce
  EVET BU FETÖNÜNSEFİL MAŞASI ADAM IÇİN MECLİSTEFEZLEKE DÜZENLENMELİHADDİNIASTI.KASET GENELMD.
 • Bu da bi fikirBu da bi fikir10 ay önce
  Şu ohal bide Kılıçdaroğlu için işlese boyle bir muhalefet lideri görmek istemuyiruzz herkes ayni fikirde olmak zorunda degil ama iki tarafin da akli basinda olmasi lazim kilicdaroglu aklini yitirmis..!!
 • HaydarHaydar10 ay önce
  Adam 15 seçim kaybetti daha partinin başında. Çarkçı kemal
 • sinemsinem10 ay önce
  kılıçdaroğlu resmen suç işliyor.neden bir işlem yapılmıyor. adamın kıçında mavi bonçukmu var. hemen şimdi. nerde adalet.
 • Dadaş 25 s .sDadaş 25 s .s10 ay önce
  Kılıçtaroğlu kaset gemel müdürü olduğu için onun eline verilen yazılı metni okuyorzaten istesede aksini yapamaz
 • Güney DoğuluGüney Doğulu10 ay önce
  Seçımlerden önce CHP Heyeti ve Kılıçdaroğlü ABD'ye davet edildi.Orada FETÖ ile de bulustular. Orada ittifak anlaşmalarını yaptılar. Mektup okumaları supriz değıl. CHP askeri ihtilalleri çok sever. Eğer derin araştırilırsa belgesiyle 15 Temmuz'da da ilgileri olduğü ortaya çıkar.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018