Kılıçdaroğlu yalanda ısrar ediyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, 20 Temmuz’da sivil darbe olduğunu, bunun sonuçlarını yaşadıklarını, gelecek günlerde giderek artan baskıyı göreceklerini savundu. Kimsenin, 20 Temmuz’u unutmaması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, bunun, Türk siyasal tarihinde bir sivil darbe tarihi olduğu iddiasını tekrarladı.

22 Şubat 2017 Çarşamba 06:43
Kılıçdaroğlu yalanda ısrar ediyor

YENİ AKİT / TBMM - CHP lideri her zaman yaptığı gibi, büyük bölümü başka suçlardan girmesine rağmen cezaevlerinde 150 gazeteci olduğunu belirtti, FETÖ’den atılan akademisyenlere sahip çıktı. Kılıçdaroğlu, Müjdat Gezen’in de “dik duran, onurlu, kimseye eyvallahı olmayan, boyun eğmeyen bir sanatçı” olduğunu iddia etti. 

Adalet Bakanlığı’nın defalarca yaptığı açıklamalarla tutuklu gazeteci denilenlerin büyük çoğunluğunun gazetecilik dışındaki suçlardan cezaevlerinde olduğunu açıklamasına rağmen “hapisteki tutuklu gazeteciler teranesine” devam eden CHP lideri, “cezaevindeki gazeteci sayısı 150’yi aştı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir darbe döneminde bu yaşanmadı” diyerek terör suçundan tutuklu olanları gazeteci olarak nitelemeye devam etti. 

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 22 Şubat 2017 Çarşamba 06:43

YORUM YAZ

 • omeromer1 yıl önce
  bu akıl yoksunu adam yalanın vucut bulmuş hali
 • ahmedahmed1 yıl önce
  ne zaman doğruyu bulduki
 • umutumut1 yıl önce
  Malesef Türkiye AK partinin son 2 yıldır uyguladığı politikalar yüzünden yaşanmaz bir hale dönüşüyor. O yüzden HAYIR da HAYR olacak
 • receprecep1 yıl önce
  Ônceki darbeler de gazteci ve aydin kiliginda saldirmadilarda ondan kemal bunu sende biliyorsun ama senin çaban baska

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018