Kılıçdaroğlu: Çok ciddi duyumlar aldım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'pasif kaldı' eleştirilerini skandal bir iddiayla savuşturmaya kalkıştı. Kılıçdaroğlu ''sokaklarda sopalı, hatta silahlı kişilerin olacağına ilişkin çok ciddi duyumlar vardı" iddiasında bulundu.

05 Mayıs 2017 Cuma 13:05
Kılıçdaroğlu: Çok ciddi duyumlar aldım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Referandum ve Sonuçlarının Türk Demokrasisine Etkisi” başlıklı 130. Bab-ı Ali Toplantıları’nda referandumla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu konuşmasında, referandum sonrası kendisine yöneltilen 'pasif kaldı' eleştirilerine değindi ve çok önemli açıklamalarda bulundu.

SOKAKLARDA SİLAHLI KİŞİLER VARDI

Kılıçdaroğlu, YSK'nın mühürsüz zarf ve pusula kararını protesto için neden CHP'lilerle birlikte YSK'nın kapısına gitmediğini, "sokaklarda sopalı, hatta silahlı kişilerin olacağına ilişkin çok ciddi duyumlar vardı" diyerek açıkladı.

Kılıçdaroğlu’nun Bab-ı Ali Toplantısı’ndaki konuşmasının ardından, gazeteci Zafer Arapkirli CHP Lideri’ne, ‘Seçim sonuçlarına ilk gece yapılan itirazlarla birlikte neden vatandaşları protestoya çağırmadınız? Neden sokak eylemleri olmadı? Hakkınızda bu konuda pasif kaldığınız yönünde söylemler var’ şeklinde bir soru yöneltti.

Kılıçdaroğlu, Arapkirli’ye şöyle yanıt verdi; “Karşı taraf silahlıydı. Bu tür duyumlar aldık. Partideki arkadaşlarla o gece (referandum gecesi) bunu tartıştık. Ve sürekli eylem, protesto gösterileri için vatandaşlarımıza ‘sokağa çıkın’ çağrısında bulunmadık. Çok vahim olaylar çıkabileceği endişesi nedeniyle, bu sorumluluğu almamaya karar verdik.”

Haber Tarihi: 05 Mayıs 2017 Cuma 13:05

YORUM YAZ

 • turgutturgut10 ay önce
  Duyumu kimden almis... ha ha fettos buna parmagini iyi sokmus, iyi takmis takmis, iyi oynatiyor...
 • zafer056zafer05610 ay önce
  Bu adama Başbakanlığı veya Cumhurbaşkanlığınıda versen istemez.Eline yüzüne bulaştırır.O yeteneği kendisinde görmüyor.Reis Boşuna söylemiyor.Üç beş koyunu güdemez.Bu kadar enerjiside yeteneğide yok.Zaten Ak Partide bunu biliyor.Allah için Bahçelimi,Baykalmı,Perinçekmi,Kılıçdaroğlumu,Demirtaşmı rakip olacak.Bunların alayını bir araya getirseniz Reisin gölgesinde kalır bunlar.Allah Ak Partiyi ve Reisi Doğru yoldan ayırmasın.Reis Partiyi temiz bir şekilde ayıklayacak.Çürük cevizleri ve pirinç taşları ile menfaat için partide durup kadroları satan lağım fareleri ile fetocu kalıntıyıda temizleyecek
 • HACIHACI10 ay önce
  Ulan yalanıda yalan gibi söyle.Bu yalan desem değil,palavra bile az gelir.Tarih seni nasıl anacak bilmem.
 • ÖmerÖmer10 ay önce
  Allah senin fitnelerinden muhafaza etsin vatanımızı...
 • Zekeriya gökçeZekeriya gökçe10 ay önce
  Silahsız tankı f16 yıdurdurdu bu millet sizin gibi çapulcular için mi silah alacak eline. Adam yalan Makinesi. Oturuyor yalan kalkıyor yalan... kendisinde inanıyor bu yalanlarına asıl sorun da burada.
 • AkıncıAkıncı10 ay önce
  İspatlamazsan sen den düşük biri yok
 • AnalizciAnalizci10 ay önce
  Nasılda iftira atıyorlar? Nasılda millete kin ve nefret tohumları ekiyorlar. Ya Rabbi CHP iftiralarından bu milleti koru.
 • cccihadddcccihaddd10 ay önce
  Vay vay ne kadar duyarlı yalanlar bulmuş.
 • abdoabdo10 ay önce
  sokaklarda sopalı, hatta silahlı kişilerin olacağına ilişkin çok ciddi duyumlar vardı" diyor amundaroğlu. halbuki tanklı toplu makinalı ve atom bombalıydı sokaktakiler
 • turan şahinturan şahin10 ay önce
  bu herifin bu sözleri söylemesi için kim danışmanlık yapıyorsa...bu nasıl kılavuz.valla muharrem incenin pankartını kesen kargaları bile geçti...
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018