Kılıçdaroğlu açılışını yaptı... CHP Türk katliamcısı Makarios'un heykelini dikti!

CHP'li Beylikdüzü Belediyesi Kıbrıs'ta Türklerin ölümüne sebep olan Başpiskopos Makarios'un heykelini yaptı. Kılıçdaroğlu ise bu heykelin açılışını yaptı.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 18:16

Belediyecilikte yaptığı heykeller ile gündeme gelen CHP yönetimleri yeni bir skandala imza attı. CHP'li Beylikdüzü Belediyesi Kıbrıs Türkleri'nin katili Rum Başpiskopos 3. Makarios'un heykelini dikti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bu skandalı daha da büyüterek bizzat açılışını yaptı.

BEYLİKDÜZÜ'NDE MAKARİOS HEYKELİ

Cumhuriyet Halk Partisi'nden Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'nun yönettiği Beylikdüzü'nde açılan bir heykelde Kıbrıs'ta yaşayan Rum Başpiskopos 3. Makarios'un da yer alması büyük tepki çekti.

3. MAKARİOS KİMDİR?

1913-1977 yılları arasında Kıbrıs'ta yaşayan Makarios, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı olarak seçilmişti.

Ancak Rum devlet adamı, Anayasa'da Türk toplumuna ilişkin hakların devlet düzenini dengesizliğe sürüklediğini ve bu nedenle Anayasa'nın değişeceğini açıklayınca Türkler buna tepki gösterdi.

Rumlar da bunun üzerine Türklere saldırdı ve tarihe "Kanlı Noel Olayları" (1963) olarak geçen saldırılar yaşandı. Tüm bu yaşananların ardından da Türk Hükümeti, Rumların bu saldırılarını savaş olarak kabul etti ve adaya askeri müdahale düzenledi.

 

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 18:16

YORUM YAZ

 • 25haloday25haloday11 ay önce
  Yokmu! Beylik Düzünde Bir ehlimüslüman, Hak kitapların hepsinde put yapmak ve tapmak haram kılınmıştır. Bu haçlı putunu yıkın ., Yoksa dedeniz Bizanslı mı?
 • Muhammed EminMuhammed Emin11 ay önce
  Chp hakkında bile olsa yalan söylemek Müslümana yakışmaz, adamı aciz ve imza atmaya mecbur gösteriyorlar. Böyle haberlerle kendimizi düşürüyoruz.
 • dini özürlülerdini özürlüler11 ay önce
  milliyeti özürlülerde ancak papaz putu diker.chp put dikmekten başka ne işe yaraki zaten?chp tarihi put tarihi
 • hüsnühüsnü11 ay önce
  Rauf Denktaşı göremeyen beyinsizlere Rabbim beyin nasip etsin inşallah..
 • kemalkemal11 ay önce
  Dedesinin heykelini açmış. Açmasın mı yaniii..
 • Kemaletdin AkarçayKemaletdin Akarçay11 ay önce
  Maksatlı yapılmış, cahilleri kandırmak için, hedef gösteren haber. Tarihi bir sürecin anlatıldığı anıtta, "Benim iki bayrağım var" şiirini göremeyenler, masaya yumruğunu vuran Dr. Fazıl Küçük'ü fark edemeyenler, zafer kazanan Türk askerini görmezlikten gelenler, Makarios'un masaya oturmak zorunda bırakıldığını analiz edemeyenler, Rauf Denktaş'ın dik ve vakur duruşuna yüklenilmesi gereken anlamı bilerek yüklemeyenler pek tabii ki kasıtlı olarak ve cahil bir yaklaşımla'İmamoğlu Makarios'un heykelini dikti' diyeceklerdir.
 • FatihFatih11 ay önce
  Chp zihniyeti ve chp den çok çektibu ülke saf cajil insanlar topluluğu
 • AbdülcabbarAbdülcabbar11 ay önce
  Beyin özürlüler o anıtın verdiği mesajı anlamaz. Ancak CHP'ye çamur atarlar.
 • salih koçsalih koç11 ay önce
  mükemmelsin......
 • hıdır dikerileriyiterhıdır dikerileriyiter11 ay önce
  bunlar vatan haini domuz enikleri her şey beklenir.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü