'Kerkük'e savaşmaya gelmedik ama...'

Kürdistan Demokrat Sosyalist Partisi Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmud, Kerkük’e savaşmak için gelmediklerini iddia etti.

13 Ekim 2017 Cuma 12:21
'Kerkük'e savaşmaya gelmedik ama...'

IKBY Peşmerge Güçleri, Kerkük'e asker yığmaya devam ediyor. Beraberindeki peşmerge gücüyle dün gece Kerkük’e giden Muhammed Hacı Mahmud, Peşmerge Güçleri’nin teyakkuzda olduğunu belirtti.

Muhammed Hacı Mahmud, sorunların diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğini söyleyen, “Buraya savaşmak için gelmedik, kentimizi korumak için geldik. Umarız çatışma çıkmaz. Çözüm için diyalog yolunun tercih edilmesini umuyoruz ama savaş çıkarmak ister ve toprağımıza göz dikerlerse, kanımız pahasına koruyacağız” ifadelerinde bulundu.

Heşdi Şabi’nin Beşir köyüne güç yığınağı yaptığını bildiklerini söyleyen Muhammed Hacı Mahmud, peşmergenin teyakkuz halinde olduğunu vurguladı.

Muhammed Hacı Mahmud, “Saddam rejiminin yıkılmasından sonra kimsenin güç kullanmayı düşünmeyeceğini sanıyorduk ama görünen o ki Irak’ta iktidarın sadece siması değişmiş, tehdit ve güç kullanma onlarda bir gelenek” diye konuştu.

Haber Tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma 12:21

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    23 Eylül 2018