Kemal Kılıçdaroğlu'ndan güldüren açıklama: Yenikapı ruhuna sahip çıkan tek kişiyim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yenikapı’da yapılan mitingi hatırlatarak, “Yenikapı ruhuna sahip çıkan tek kişi bu karşınızda gördüğünüz kardeşinizdir." diyerek komik açıklamalarda bulundu. Bilindiği gibi Kılıçdaroğlu, önce tarihi mitinge katılmış daha sonra ise FETÖ tutuklularına sahip çıkmışı.

11 Mart 2017 Cumartesi 14:06
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan güldüren açıklama: Yenikapı ruhuna sahip çıkan tek kişiyim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Demokratik parlamenter sistem sayesinde parlamento bombalanırken darbe püskürtülmüştür. Alkışladınız da şimdi niye vazgeçtiniz. Yenikapı’ya gittim 12 madde saydım. Bir daha darbe ile karşılaşılmasın diye nelerin yapılması gerekiyor. Maddelerden birisi de demokratik parlamenter sistem güçlendirilmelidir dedim. Kürsüden indim. Yerime giderken geldiler tek tek beni kutladılar. Yine söylüyorum Yenikapı ruhuna sahip çıkan tek kişi bu karşınızda gördüğünüz kardeşinizdir. 16 Temmuz’da ne dediysem, Yenikapı’da ne dediysem bugün de aynısını söylüyorum. Bu ülkede her vatandaşımın huzur içinde yaşamasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 11 Mart 2017 Cumartesi 14:06

YORUM YAZ

 • Oflu yorumluyor ...Oflu yorumluyor ...1 yıl önce
  Cart kaba kâğıt !
 • R.T.ER.T.E1 yıl önce
  Baba Adam
 • İsmail abiİsmail abi1 yıl önce
  Biyiklarin ceksin erdal abi
 • DeryaDerya1 yıl önce
  Kılıçdaroğlu demek sen darbe olduğunda sahip çıktın çıktın ama darbeyi yapanlara ve ailelerini sahip çıktın o doğru çok güldüm nasıl bu kadar konuşuyor kendini avutuyor heralde
 • OsmnshnOsmnshn1 yıl önce
  ;)))Yapmayın sayın kılıçdaroğlu
 • neron11neron111 yıl önce
  yenikapıya zorla götürürsen bu adamı olacağı buydu,önce katılmayacağını açıklayıp daha sonra halkın baskısı ile katılmıştı zaten,bunlar hangi yüzle çıkıp konuşuyor,kimler hangi psikoloji ile bunları destekliyor anlamıyorum.
 • allahkoluallahkolu1 yıl önce
  Sen git de en iyi bildigin isini yap raki visky al da siaseti birak son zamanlarda daha cok komik oldun rezaletin dozonu baya kacirdin
 • Suleyman Suleyman 1 yıl önce
  Mükemmel bir yönü var aslında tamamen boş konuşmak...

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018