Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağı iddialarıyla ilgili, “Bir partinin genel başkanı cumhurbaşkanı olmamalı” dedi.

04 Mayıs 2017 Perşembe 09:20
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 16 Nisan referandumunda yasalara aykırı kararlar verdiğini öne süren Kılıçdaroğlu, sandık başlarında bekleyen CHP’li temsilcilerin mühürsüz zarf ve pusulaları rapor tutup tutmadıklarının sorulması üzerine, “Başlangıçta mühürsüz oy pusulaları ayrılmıştı. Dolayısıyla onlar tutanağa daha sonra sayılıp geçirilecekti. YSK bu kararı verip, bir mesajla ‘sayılacaktır’ dendiği andan itibaren hepsi sayıldı. Dolayısıyla kaç tane var kimse bilmiyor” cevabını verdi.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “2019’da aday olacak mısınız?” sorusuna, “Bir partinin genel başkanı cumhurbaşkanı olmamalı” yanıtını vererek sözlerine şöyle devam etti: “Aday ’hayır’ oyu gerekçesine göre belirlenmeli. Bu süreçte isim konuşulması doğru değil. Aday için ’hayır’ diyenlerle oturup konuşuruz. Aday partisiz olacak, demokrasiyi savunacak.”

Haber Tarihi: 04 Mayıs 2017 Perşembe 09:20

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü