Kemal Kılıçdaroğlu tarihi gafıyla ilgili konuştu

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ilgili tarihi bir gafa imza atan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gerçekte demek istediğinin başka olduğunu iddia etti.

13 Mart 2017 Pazartesi 13:08

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da muhtarlar ile buluşmasında konuştu. Başkanlık sistemiyle ilgili tarihi gafına değinen Kılıçdaroğlu, "Diyelim ki, seçim oldu çoğunluk partisi yüzde 49 oy aldı ama başkan adayı yüzde 51'i bulamadı. Çoğunluk partisinin başkanı bugünkü modelde başbakan ama başbakan olamayacak çünkü yüzde 51'i bulamadı. İkinci seçim olacak, başkan seçimi. Bu seçimi kim kazandı, çoğunluk patisinin başkanı değil başka birisi kazandı. O zaman başkan ayrı telden çoğunluk partisinin başkanı başka telden çalacak. Bunu anlatmaya çalıştık" dedi.

Haber Tarihi: 13 Mart 2017 Pazartesi 13:08

YORUM YAZ

 • Vatandaş Vatandaş 1 yıl önce
  He he bizde yedik.
 • Hakan Hakan 1 yıl önce
  .çmak sıvamak.Özrü kabahatinden beter olmak.Ağızdan çıkanı kulağı duymamak, bunlar önemli şeyler. Yada muhalefetin son nefesini verişinin ilanıdır bu!
 • Erdoğan sevdalısıErdoğan sevdalısı1 yıl önce
  Kilicdaroglunu kılıçtan geçireceğiz
 • ŞenerŞener1 yıl önce
  Yahu bırak gaf olarak kalsın, bahane bulmak için bu kadar sıkma kendini. Cırt ayşe teyze.
 • hakanhakan1 yıl önce
  atma kemal din kardeşiyiz
 • tuncay kahvecituncay kahveci1 yıl önce
  birisi buna akıl vermişaradankaç gün geçti.............
 • tAhsİntAhsİn1 yıl önce
  yaw he hee..
 • HARUN KURTHARUN KURT1 yıl önce
  bu ne diyor allah aşkına......komedi dip yapmış vallah...çoğunluk partisi diyor yaaa....:))))))))))) ya hu cumhurbaşkanı hükümeti kurar ülkeyi yönetir....geriye meclis vardır . çoğunluk muş azınlıkmış ne farkeder YASALARI YAPARLAR İŞTE.......
 • SukruSukru1 yıl önce
  Ulan ne keMAL mışsın be.Senin dediğin gibi bir sonuç çıksa bile bir hükümet krizi söz konusu olmaz.Meclis asli işini yani yasama görevini yapacak.Başkanda hükümeti kuracak bakanlarıda kendisi atayacak.Millet vekilinden bakan olmayacak,Olursada milletvekilliğinden istifa edecek.Kısacası bürokratik oligarşik bir hükümet değil yüzde yüz sivil bir hükümet olacak.Ulan benim gibi bir çoban anladı da bir sen anlayamadın şu yeni model yönetim şeklini.Vaktim olsa daha detaylı anlatırdımda koyunlar kaçıyor şimdi gitmem lazım.
 • Yavuz SelimYavuz Selim1 yıl önce
  resmen sacmalamis.. "çoğunluk patisinin başkanı" degil, Baskan ADAYI !!!bunu her cümlede tekrarlamasi gerekir, ama kendini hakli cikarmak icin, laf cambazligi yapiyor. Son 2 cümle gercek disi, ayri telden calacak olanlar: Meclise secilen en büyük Parti ile diger Partinin Baskan olan adayi, sonucta Baskan olan ile diger Mecliste ki en büyük Parti arasinda olacak.Basbakan yok! Cogunluk Partisinin Baskani ADAYI var ve ancak kazanirsa Baskan!Eee.. böyle bir gafleti cürütmek zor.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018