Kemal Kılıçdaroğlu sokağı işaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandumu gayrı meşru sokağa çıkmayı hak sayacaklarını söyledi.

19 Nisan 2017 Çarşamba 10:23
Kemal Kılıçdaroğlu sokağı işaret etti

Meclis'teki makamında BBC Türkçe'nin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, YSK'nın kararına dair itiraz başvurularından sonuç alamamaları durumunda tavırlarının ne olacağına dair soruya şu cevabı verdi:

"Yapılan değişikliği gayrı meşru sayacağız. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi var. Gerekirse olayı oraya kadar götüreceğiz ".

SOKAĞA ÇIKIP PROTESTO ETMEK 'HAK'

Kılıçdaroğlu, referandum sonrasındaki sokak protestolarını 'hak' olarak değerlendirdi:

"Yüksek Seçim Kurulu'un aldığı bu karar her kesim tarafından protesto edilmelidir. Protesto etmeye de hakları vardır. Eğer hukukun üstünlüğü kavramı varsa, bu karar çok önemliyse ve bu kavramın evrensel bir değeri varsa hiç kimse bu kavramı yerle bir edemez"

Haber Tarihi: 19 Nisan 2017 Çarşamba 10:23

YORUM YAZ

  • mniksekmniksek11 ay önce
    KILIÇDAROĞLUNUN ŞUANKİ ÇIRPINIŞLARI GENEL BAŞKANLIK ELDEN GİDİYOR KORKUSU, SEÇİM FALAN DEĞİL, BU İŞİN BİTTİĞİNİ KENDİSİDE BİLİYOR, KOBANİ OLAYLARINI HATIRLASIN, TERÖRÜST DEMİRTAŞ HALKI SOKAĞA ÇAĞIRDI, SONUÇ NE OLDU 50 TANE GARİBANIN ÖLÜMÜNE SEBEP OLDU, CHP DE YAPSIN 2019 CUMHUR BAŞKANLIĞI HÜKÜMET SEÇİMLERİNDE MİLLETE NE ANLATACAK, SOKAĞA ÇIKTIK ORTALIĞI YIKTIK TALAN ETTİKMİ DİYECEK..
  • İlyaİlya11 ay önce
    Yani simdi hepimiz ayni gemideyiz biri sokak diyor diğeri ben kazandım diyor YSK ninkararında baktığımız zaman tartışılır doğruluğu hak neyse o olmalı yasa neyse o olmalı bence ama sunu bilsinki her kez bu gemi batarsa lüks kamarada kalanda fakir kamarasında kalan da bugün doğru neyse onun peşinde gitmeyip te nasılsa benim kamaram lüks benim cikarlarimvar yanlışta olsa ben cikarimin peşinde kosarim dersek gemi batimi herkesin kamarası batacak bunu bilelim herhangi bir taraf tutmayarak yazıyorum bunu

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018