Kemal Kılıçdaroğlu 'evet' oyu veren seçmenleri aşağıladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'hayır' oyu verenlerin eğitimli kesim olduğunu savunarak, 'evet' oyu verenlere bu kesimin demokrasi dersi vermesi gerektiğini öne sürerek 'evet' seçmenini aşağıladı.

05 Mayıs 2017 Cuma 07:12
Kemal Kılıçdaroğlu 'evet' oyu veren seçmenleri aşağıladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'daki “Referandum ve Sonuçlarının Türk Demokrasisine Etkisi” başlıklı 130. Bab-ı Ali Toplantıları’ndaki konuşmasında referandum sonuçlarıyla ilgili tepki çeken bir çıkış yaptı.

"HAYIR" DİYEN KESİM, EĞİTİMLİ KESİM

"Hayır" oyu verenlerin eğitimli insanlar olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "hayır"cıların "evet" oyu verenlere demokrasiyi çok iyi bir şekilde anlatabileceğini öne sürdü.

Kılıçdaroğlu konuyla ilgili şunları söyledi:

"En az yüzde 50'nin ağırlığı eğitimli bir kesim. Dünyayı sorgulayan bir kesim. Evet oyunu kullananlara demokrasiyi en iyi şekilde anlatacak bir kesim bu kesim."

Haber Tarihi: 05 Mayıs 2017 Cuma 07:12

YORUM YAZ

 • Alimlerin ayak tozuAlimlerin ayak tozu10 ay önce
  Gelsin anlatsinlar. Senin amacin ortaligi kizistirmak. Sen ve senin gibiler ingiliz ortağisiniz. Biz yermiyiz? Yemiyoruz.
 • TuranTuran10 ay önce
  Sen kimsin KK de evetoyuverenleriasagiliyorsunsen Meral gül Davutoğlufetonunsiyasiayağı siniz. Millet senden daha akıllıfosilBaykal ve kukla kasettaroglusizden bir cacık olmaz
 • OsmanOsman10 ay önce
  Eyyy kilicdaroglu senin çamur yalanlarına inanan yada art niyetli olan yüzde elli cahil onca yalan dolan iftiralardan sonra hâlâ seni orada oturtup yalanlarına alkış tutanlar cahildirler diğer yüzde elli vatansever yalan sevmez hayırlı cumalar
 • mustafa aydınmustafa aydın10 ay önce
  Darbe girişimi Gezi olayları kurtuluş savaşında o asagiladiginiz insanlar bu vatana sahip çıktı..
 • AkinAkin10 ay önce
  Gezi zekali . Baskana diktator diyodun.Simdi sen ne yapiyon. Partiden atcakmis. Asil diktator sensin. Pardon sizin genlerinizde var tahamulsuzluk. Simdide cahil diyor. Asil cahil sensin.
 • Ibrahim akIbrahim ak10 ay önce
  Ewet zaten bu memleketin başına gelen her serrin sorumlusu eğitimli kesim değil mi? Kemalist eğitim maalesef her öğrencisini mankurt yapmaya çalışıyor ornek k.k.
 • efeefe10 ay önce
  Adam haklı egitimli köleler kravatlı mandacılar müstemlekeciler hep chp ye oy veregelmişlerdir. GS lisesi gibi Tevfik Fikret lisesi gibi Rober koleji gibi Amerikan koleji vb. Okullardan milliyetçi muhafazakar insanların çıktığına şahit oldunuzmu
 • Avini Avini 10 ay önce
  Sayın Kemal 2019 seçimiyaklaşıyor / sana söz CHP ye oyumHAYIR olacak / kızmaca olmasın
 • ŞamilŞamil10 ay önce
  Mal herif sen daha niye hayir verdigini anlatamadin . Yere batsin egitimin senin
 • vahit Palavahit Pala10 ay önce
  Kılıçtaroğlu denilen yaratık sen ve senin güruhunda haysiyet şerefvar mı.....
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018