Kemal Kılıçdaroğlu 'Evet' çıkarsa istifa edecek mi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 16 Nisan’daki referandumdan ‘evet’ çıkması durumunda yine istifa etmeyeceğini açıkladı.

14 Mart 2017 Salı 09:43
Kemal Kılıçdaroğlu 'Evet' çıkarsa istifa edecek mi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Star TV’de Nazlı Çelik’in sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, 16 Nisan'da hayır oyu kullanılması çağrısında bulundu.

7 SEÇİM KAYBETTİ

Girdiği 7 seçimde de hezimeti yaşayan CHP Lideri'ne her seçim öncesi olduğu gibi yine istifa sorusu yöneltildi.

İSTİFA EDECEK Mİ?

Kemal Kılıçdaroğlu, böyle bir düşüncesinin olmadığını belirterek, "Evet çıkarsa niye istifa edeyim ki. Biri bana bir gerekçe söyleyecek. Makul bir gerekçe ise biz de istifa ederiz" dedi.

Haber Tarihi: 14 Mart 2017 Salı 09:43

YORUM YAZ

 • Omer samilOmer samil1 yıl önce
  Makul bir gerekcemi :) adam her girdigi secimi kazanmis 1 tanede kaybetme luksu istiyor sanirim :)
 • enver bakircienver bakirci1 yıl önce
  Namahrem gostermeseniz keske...
 • erolerol1 yıl önce
  onu oraya getirenler istemediği müddetçe istifa edemez.
 • mehmet mmehmet m1 yıl önce
  dogru soyluyor kaybetmek siradan chp icin niye istifa etsin ki normal :)
 • yusufyusuf1 yıl önce
  ne yapacaktı yani bu zata hangi firma iş verir acıkta kalır anladıgı bır ıs yokki
 • katalankatalan1 yıl önce
  başarısız görmeme rağmen referandum sonucuna göre istifa etmesi yanlış olur bu kazanma kaybetme değil anayasa partiler üstü konu olduğu için referandum a gidiliyor zaten.. bu kazanma kaybetme oyunu değil akit anla artık bunu.. hayır çıkarsa akp genel başkanı istifa mı etmesi gerekiyor..oylanacak olan hazırlanan anayasa maddeleri ben 4-5 madde için hayır vereceğim onlar düzeltilirse evet derim bunun ne chp ne akp ile ilişkisi yok.. futbol maçı gibi gördüğümüz için seçimi tuttuğumuz takım pardon parti ne derse doğru diyemeyiz..hayır çıkınca genel seçimlerde chp mi kazanacak yani..
 • şükrü MEECANşükrü MEECAN1 yıl önce
  NE GÜZEL EFENDİM İSTİFA ETMESİN DEMEKKİ BUNLAR HEP MUHALEFET KALAMIYACAKLAR BİR MÜDDET SONRA KELAYNAK KUŞLARI GİBİ NESİLLERİ KURUMAYA YÜZ TUTACAK VE YOK OLUP BİTECEKLER KENDİLERİNİ GELİŞMELERE KAPALI TUTUYORLAR ÖYLEDE KALIRLAR İNŞAALLAH.
 • KocasolakKocasolak1 yıl önce
  ??? Yagmur mu yagiyor ? Demis !
 • AliAli1 yıl önce
  Bu düzensiz istifa etmez çünkü onun aklı kendi iradesinde deyil onun aa babalari bunun kuyrundan tutmuş isdedikleri tarafa saliyolar oda ona göre zehir küsür ve hayin line devam ediyor
 • Selim UÇARSelim UÇAR1 yıl önce
  Bütün partiler Başkanlık Sistemi ile yönetiliyor. Tansu Çillerve bir iki lider hariç. Ecel ancak onları Başkanlıktan alabildi Rahmetli Erbakan Türkeş Ecevit Özalvbyeter artıkkaybet kaybet ama Başkanlığı bırakma o zaman Başkanlığa Evet de
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018