Katar'dan Türkiye resti!

Katar Dışişleri Başkanı Şeyh Muhammed bin Abdulrahman al-Thani, ambargolar devam ettikçe körfez ülkeleriyle görüşmeyeceğini belirtirken, Türkiye, Kuveyt ve Umman'a güvendiklerini belirtti.

19 Haziran 2017 Pazartesi 17:17
Katar'dan Türkiye resti!

Katar Dışişleri Başkanı Şeyh Muhammed bin Abdulrahman al-Thani, kendilerine yönelik ekonomik yaptırımlar kaldırılmadan Körfez ülkeleriyle masaya oturmayacaklarını açıkladı.

Al-Thani yaptığı açıklamada, "Kadar abluka altındayken, pazarlık yapmayacağız. Pazarlıklara başlamak için ablukayı kaldırmak zorundalar" ifadelerini kullandı.

PAZARLIK KONUSU DEĞİL

Katar'ın henüz Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'den herhangi bir talep almadığını söyleyen Al-Thani, Al Jazeera'nın geleceği dahil Katar'ın içişlerinin pazarlık konusu olamayacağını belirtti.

TÜRKİYE'YE GÜVENİYORUZ

Al-Thani, kriz devam ettiği müddetçe Katar'ın Türkiye, Kuveyt ve Umman'a güveneceğini ve İran'ın hava ulaşımını kolaylaştırdığını söyledi.

 

 

Haber Tarihi: 19 Haziran 2017 Pazartesi 17:17
  • AlperenAlperen7 gün önce
    adi şeref yoksunu feto itleri.sizin babaniz ingiliz.o fetoyu cumle alem dudukleyecek o an yakindir soyleyin dondan , ic camasirdan medet uman kopek surusu sahibinize Turk halki 4 gözle bekliyor Abd deki. ..............