Kassam Tugayları: Savaşa hazırız

Filistin'in askeri kanadı İzzettin El Kassam Tugayları ABD ve İsrail'e meydan okudu ve Kudüs için ' Buradayız ve savaşa hazırız!' görüntüsü verdi.

06 Aralık 2017 Çarşamba 15:29
Kassam Tugayları: Savaşa hazırız

ABD Başkanı Donald Trump İsrail'in başkenti Tel Aviv'in değişmesi ve Kudüs olmasına yönelik yaptığı çalışmalarla gündeme gelince, Filistin meselesine duyarlı dünyadaki kitleler harekete geçmişti.

Trump büyükelçiliğin Tel Aviv'den Kudüs'e taşınmasını konu ederken, aynı zamanda uluslararası kamuoyu bunun resmi olarak başkent değişikliği olduğunu bildiğinden tepkiler gecikmedi.

Dünya kamuoyuna oturan açıklamaların ardından Filistin'de 30. Yıl kutlamalarında İzzetin El Kassam Tugayları gövde gösterisi yaparak 'Buradayız ve Savaşa hazırız' görüntüsü verdi.

Diğer yandan Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'da Filistin'lilere İntifada çağrılarını yeniledi.

Dünya Müslümanları yıllardan beridir Hamas'ın İsrail'i tehdit etmesinin ardından Filistin devlet başkanı Abbas'ın İsrail ve ABD'li yetkililerle güle-oynaya çekildiği resimlere tepki gösteriyor ve gerekli adımların biran önce atılması göstermelik tehditlerin yerine somut yaptırım yada karşılıkların olması gerektiğini ifade ediyor.

ıslahhaber

Haber Tarihi: 06 Aralık 2017 Çarşamba 15:29

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    21 Kasım 2018