Karamollaoğlu'ndan bomba 'seçim' iddiası

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu erken seçim iddiasında bulundu. 'Hazırlıklı olmak mecburiyetindeyiz' diyen Karamollaoğlu bu sene sonunu işaret etti.

19 Mayıs 2017 Cuma 23:26
Karamollaoğlu'ndan bomba 'seçim' iddiası

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Bu sene sonunda büyük ihtimalle seçim olacak. Biz, bugünden itibaren sonbaharda seçim olacakmış gibi hazırlıklarımızı yapmaya başlamalıyız." dedi.

Karamollaoğlu, partisinin il başkanları ve il müfettişleri toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, TÜSİAD'ın Yüksek İstişare Konseyi toplantısındaki OHAL ile ilgili ifadelerini anımsatarak, "Ne şikayetiniz var olur mu? Elbette şikayet var." ifadesini kullandı.

 15 Temmuz'daki darbe kalkışmasının sonuna kadar üzerine gidilmesinden yana olduklarının altını çizen Karamollaoğlu, ancak masum insanların da bu hengamenin içinde haklarından mahrum kaldığını, OHAL'den dolayı kimsenin hakkını arayamadığını savundu. Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

"Ayaklanmaya kalkan, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini sarsmak isteyen, kendi milletine silah çekenlerin cezalandırılmasını sonuna kadar savunuruz. Ama bir kişi olsa masum bir insanın ceza görmesine razı olamayız. Ne yapalım o kadar derin bir işki bir türlü 8 aydır çözemedik. O zaman da bu becerisizlik olur. Kusura bakmayın, vatandaş hakkını arayamıyorsa bunun ne kadar devam edeceği belli değilse 'o ülkede adalet vardır' denilebilir mi? Biz bunu söyledik diye FETÖ'cü, Amerikancı olacağız. Yok, biz onların karşısına adalet çerçevesi içerisinde gidilmesi gerektiğine inanıyoruz. Memleketimizde huzur istiyoruz. Huzur adaletin kamil manada sağlanmasıyla tecelli eder."

Karamollaoğlu, seçimin erkene alınacağını iddia ederek, "Manzara o ki, bu iş kolay düzelmeyecek. Bundan dolayı da seçimin erkene alınması gerekiyor. Hazırlıklı olmak mecburiyetindeyiz. Bu sene sonunda büyük ihtimalle seçim olacak. Bugünden itibaren sonbaharda seçim olacakmış gibi hazırlıklarımızı yapmaya başlamalıyız." diye konuştu.

Türkiye'nin geleceğinin Saadet Partisi'nde olduğunu iddia eden Temel Karamollaoğlu, partilerinin, meseleleri bütün olarak ele alan, kamplaştırmayan, yatırımlara dar bir noktadan bakmayan bir parti olduğunu söyledi. Karamollaoğlu, "Herkes, solcusu, sağcısı, ilericisi, gericisi, 'Saadet Partisi Türk siyasetinde etkili olmadan bugün içine sürüklendiğimiz problemlerin üstesinden gelmemiz mümkün değil' diyor" dedi.

Haber Tarihi: 19 Mayıs 2017 Cuma 23:26

YORUM YAZ

 • SS7SS710 ay önce
  Temel bey ne yapıyorsun böyle,önce abd ye bi gideceksiniz Trump sizi kapıda karşılayacak,şöyle el sıkarken üstte çıkacaksınız,sonra iki satır kelam edip sizi geri gönderecekler,...
 • zaferzafer10 ay önce
  Korku bacayı sarmış anlaşılan
 • MUSTAFA AÇARMUSTAFA AÇAR10 ay önce
  sizin en hazır olduğunuz zamanıda biliriz amacınız iktidar olmak değil oyları bölüp FİTNE çıkarmak,alacağınız oy % 1 i geçmez
 • EmrahEmrah10 ay önce
  Milli Görüş çizgisini kendime çok yakın buluyorum. Milli mi milli... Dindar mı, dindar.
 • ALLAHIN KULUALLAHIN KULU10 ay önce
  Karamollaoglu kimdir hayatini bir okuyun hep yurtdişi kaynakli kulagina kim ne fisildadi senin biz kalubelada Allaha söz verdik yolumuz sirati müstakim başkanimiz Recep Tayip Erdoğandir

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018