Karamollaoğlu'ndan beklenmedik YSK çıkışı: Bizi…

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu "Önemli miktarda mühürsüz oy pusulası var. YSK'nın kanunda çok açık belirtilen bir hüküm üzerinde yorum yaparak karar vermesi, o zaman bizi hukuk devleti olmaktan çıkarır" dedi.

20 Nisan 2017 Perşembe 12:33
Karamollaoğlu'ndan beklenmedik YSK çıkışı: Bizi…

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 16 Nisan'da yapılan halk oylamasının sonucuna ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) mühürsüz oy pusulası kararını ve CHP'nin itirazını da değerlendiren Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Biz bu tartışmanın içerisine girmeyi kesinlikle doğru bulmuyoruz. Ancak şunu da görüyoruz ki, 850 bin civarında geçersiz oy var. Önemli miktarda mühürsüz oy pusulası var. YSK'nın kanunda çok açık belirtilen bir hüküm üzerinde yorum yaparak karar vermesi, o zaman bizi hukuk devleti olmaktan çıkarır."

Referandumun sonucundan çıkarılacak mesajın iyi okunmasını isteyen Karamollaoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Dileriz ki referandum sürecinde olduğu gibi tekrar aynı hatalara düşülmez. Türkiye bu sonuçla birlikte yeni bir döneme girmiştir. Bu yeni dönemde Sayın Cumhurbaşkanı başta olmak üzere, iktidar mensupları tarafından atılacak adımlar çok daha önemli hale gelmiştir. Bundan sonraki süreçte yüzde 49'un endişeleri hassasiyetle dikkate alınmalıdır. Özellikle anayasa değişiklikleri çerçevesinde gündeme gelecek uyum düzenlemeleri 'Ben yaptım oldu' mantığıyla değil, bu endişeleri giderecek bir yaklaşımla hazırlanmalıdır."

Haber Tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe 12:33

YORUM YAZ

 • KocasolakKocasolak11 ay önce
  Seni kimse kaale almaz OGLUM bak tek ben yaziyorum. Ølmeden ønce tøvbe et, aksi haldekimlerle hasr olacaksin belli.
 • haydahayda11 ay önce
  sendeadamoldunya la sorosun çocugu......temel,,,,
 • AbdullahAbdullah11 ay önce
  Aklın yolu bir, YSK kanununda mühürsüz oy geçersizdir diyor. Bu kanuna rağmen geçerli saydı doğudaki oyları. Yurtdışı oylarındaki mühürsüzleri geçersiz saydı. Bu şaibe niye var? Doğudakileri sayacaksın diye talimat mı geldi? Batıdakileri değil de neden sadece doğudakileri? Adalet mülkün temelidir.
 • Efendisi mirEfendisi mir11 ay önce
  Bile,bile bunu yapmayın be,,yazıklar olsun size,sizin gibi düşünenlere, senin derdin millet,devlet,vatan olmasa gere, boyuna posuna bak...Yazık yazık
 • ÜMİTÜMİT11 ay önce
  İçimizdeki iskOÇyalı ..
 • AyhanAyhan11 ay önce
  Ulan feto kucagindaki KaraMaloglu yine ne urup duruyorsun Rahmetli Erbakan suan olsaydi sena essek sudan gelene kadar sopa calardi Hele bi Adam olda bu homo feto senin ne pisligini yakaladiki kucagindan bir turlu kicini kaldiramiyorsun belli ki seni fazla " oturtmus " kucagina Sana oy veren Saadet partilerine YUUUUH LAR olsun
 • imirzaliunsalimirzaliunsal11 ay önce
  Allah seni bildiği gibi yapsın. Siz merhum Erbakan hocaya layık değilsiniz
 • lokmanlokman11 ay önce
  saadet partisi malesef chp nin yan şubesi olmuş. son seneler verdikleri kararlar malesef müslümanı üzen kafiri sevindiren kararlar. yazıklar olsun size. 1000 oyum olsa bir tane size çıkmaz
 • Menmet TanriverdiMenmet Tanriverdi11 ay önce
  Sen ilk önce madimakin hesabini ver.
 • isuzgenisuzgen11 ay önce
  sen iyice kararmış karanlığa gömülmüşsün allah ıslah etsin
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018