Karamollaoğlu'ndan 'Başbuğ' açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, önceki gün konuk olduğu CNN Türk canlı yayınında, İlker Başbuğ hakkındaki soruyu cevapladı.

15 Şubat 2018 Perşembe 11:45
Karamollaoğlu'ndan 'Başbuğ' açıklaması

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, CNN Türk'te katıldığı "Ne Oluyor" programında önemli açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, program sunucusu Şirin Payzın'ın İlker Başbuğ'un açıklamalarına dair sorduğu soruya cevap verdi.

Erdoğan'ın sert tepki gösterdiği Başbuğ'un ifadeleri için Karamollaoğlu, "Sayın Başbuğ'un beyanatını da açıklamasını da okudum. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanı çok sert tepki gösterince bende şu kanaat hasıl oldu. Herhalde Sayın Cumhurbaşkanı'na ya bazı şeyleri çıkararak veya ekleyerek bir kanaat, bir fikir iletildi" dedi.

"İlker Başbuğ'un açıklamalarının içinde ne bugünkü iktidarı tenkit eden ne operasyona karşı bir tavır olan hiçbir şey göremedim" diyen Karamollaoğlu, "Böyle bir durum karşısında bizim önce içeride birlik ve beraberlik olmamız icap eder. İktidar buna özen göstermelidir." ifadelerini kullandı.

BU DA SUÇSA HAPI YUTTUK O ZAMAN

Karamollaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Böyle bir operasyon, seçim malzemesi yapılmamalıdır. Siyasi bir malzeme yapılmamalıdır. Çünkü hakikaten önemli bir harekat yapılıyor. Bu harekatın başarılı olması, ancak siyasi bir malzeme haline getirilmemesi, bu harekatın başarılı olabilmesinde iç barışa da önem verilmesi gerekir kanaatindeyim. Eğer bu da suçsa hapı yuttuk o zaman."

Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 11:45

YORUM YAZ

 • SeyfullahSeyfullah9 ay önce
  Adi .... herif
 • ArslanArslan9 ay önce
  Sanki anlamamış gibi aptal numarası yapmayın siyaset malzemesi yapılmasın demenin arkasında bu harekât sırf seçim için yapılıyor imasi içeriyor ben Almanya'da bu yönde yorumları açıklamaları neredeyse her gün görüyor duyuyorum
 • ŞamilŞamil9 ay önce
  28 şubattan davacı olamayanlar konuşuyor.Milli görüş davasına ihanet edip saltanat sürenler.100 bin oyun var kendini nimetten sayıyor zavallı.Bu oylarınızıda Chp ve hdp adayına verin.Size de yakışan bu.
 • Hakikat Hakikat 9 ay önce
  Bu adam bedeli belirlenmiş ve satın alınmıştır.
 • Kadir bashoruzKadir bashoruz9 ay önce
  Karamolla gozluksuzmu bakdinda goremedin yoksa uc maymunumu oynuyon
 • hacı ömerhacı ömer9 ay önce
  siyasi malzeme yapılmasınmış ula dingil operasyona kim karar verir stratejiyi kim belirler ahmak adam hiçbir fonksiyonu olmadığı halde chp gibi karşı çıktığı halde rahmetli hocanın çabalarını yok sayıp kıbrısı ecevitemal edmedilermi seni gidi satılmış
 • GakkoşGakkoş9 ay önce
  Zaten hapı yutmuşsun FETÖ seni uyuşturmuş onun için anlama yeteneğini, kaybetmiş sin HAŞHAŞİ.
 • saddisaddi9 ay önce
  büyük refah partisi ne hale gelmiş...
 • kemalkemal9 ay önce
  şiadete devam iran mollasıoğlu.
 • RızaRıza9 ay önce
  Allah belanı versin GARAMOLLA,Suratına tü...mek bile İltifat olur sana
 • Ali KAYAAli KAYA9 ay önce
  Kıbrıs fatihi ERBAKAN sloganını neden yıllarca kullandınız

Günün Karikatürü

16 Kasım 2018