Kaosçuların gözü Türkiye’de!

Referandumdan ‘Evet’ kararı çıkmasının ardından harekete geçen ‘Hayırcı’ Batı, seçim sonuçlarına gölge düşürerek Gezi kalkışmasına benzer bir olay çıkarma peşinde. Kaosu amaçlayan Batı medyası, canlı yayın araçlarıyla Taksim’i işgal ediyor.

21 Nisan 2017 Cuma 07:35
Kaosçuların gözü Türkiye’de!

U.BAHRİ DAVARCI / İSTANBULFransa, Avrupa Birliği’nden çıkmayı ve Frank’a geçmeyi tartışıyor. Paris’te her gün ayaklanma benzeri olaylar çıkıyor. İngiltere, AB’den çıktı ve erken seçim kararı aldı. Irkçılık, Almanya ve Hollanda’nın kaderi haline gelmiş durumda. Borç batağı yüzünden Yunanistan’ın havalimanlarına dahi el konuldu ama Batı’nın derdi Türkiye. Avrupa her gün çeşitli olaylarla çalkalanırken Batı medyası, Türkiye’de planladıkları kaos için pusuya yatmış durumda. Referandumdan ‘Evet’ kararı çıkmasının ardından harekete geçen ‘Hayırcı’ Batı, seçim sonuçlarına gölge düşürerek Gezi kalkışmasına benzer bir olay çıkarma peşinde. Kaosu amaçlayan Batı medyası, canlı yayın araçlarıyla Taksim’i işgal ediyor. 

TÜRKİYE’NİN HUZURUNU HEDEF ALIYORLAR 

Akit’e konuşan Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Okur, “Son dönemde Avrupa’daki tartışmaların merkezine bir Türkiye karşıtlığı yerleşmiş vaziyette. Bunun hem dış politik hem de iç politik sebepleri var. Türkiye karşıtlığıyla kendi iç politikalarında bir avantaj sağlamaya çalışıyorlar. Dış politik sebebine bakıldığında ise AB’nin kendi bütünlüğünü kaybetme sürecine girmiş olduğunu görüyoruz. İngiltere’nin ayrılması önemli bir kırılma noktasıydı. AB ülkeleri artık kendi başlarına bir dış politika tanzim etmek istiyorlar. Bu konuda bir mesafe alabilmek için önce Türkiye’yi baskılamak, onun üzerinden de kendi lehlerine bir pazarlık masası kurmak amacındalar. Türkiye’de ortaya çıkabilecek bir kaostan değişik şekillerde menfaat sağlama beklentileri var. Batı medyası direkt olarak Türkiye’nin huzurunu hedef alıyor” diye konuştu. 

Hedef Türkiye düşmanlığı

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) Başkanı Sinan Burhan,“Batı’nın her konuda çifte standart içinde olduğunu hepimiz biliyoruz. Şu ana kadar Türkiye’deki bir şehit ailesini ziyaret etmiş Avrupalı gazeteci var mı? Şehitlerimizle ilgili kalem dahi oynatmadılar şimdiye kadar ama her gün terör örgütü PKK, DHKP-C militanları ile ilgili insan haklarından bahsettiler. Avrupa’nın tarihi çifte standardın tarihidir. Tüm meseleleri Türkiye düşmanlığı, Türkiye’de kaos çıkarmak” dedi. 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 07:35

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü