Seçim 2019 Sayfası

Kandemir: Yeni Öcalan Demirtaş olacak

AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Erkan Kandemir, CHP, HDP ve Paralel yapının planlarını anlatarak, Demirtaş için çarpıcı iddiada bulundu

18 Mayıs 2015 Pazartesi 11:51
Kandemir: Yeni Öcalan Demirtaş olacak

Genel seçimlere sayılı günler kala siyaset arenası da ısınıyor. AK Parti’nin genç isimlerinden Erkan Kandemir, siyasi tespitini açıklayarak HDP ve Selahattin Demirtaş için çarpıcı bir çıkışta bulundu.

ÖCALAN'IN YERİNE DEMİRTAŞ

Abdullah Öcalan'ın yerine geçecek ismin Selahattin Demirtaş olduğunu söyleyen Kandemir, "Türkiye'de yeni Öcalan zemini hazırlanmaya çalışılıyor, proje bu. Eğer 7 Haziran seçimlerinde HDP barajı geçerse proje direk gerçekleşecek ve yeni Öcalan Selahattin Demirtaş olacak. Ben HDP'nin barajı geçeceğini düşünmüyorum. Zaten geçemese bile yinede Demirtaş'ın büyük başarı sağladığı ortamı hazırlanacak ve proje devam edecek. Bunun yankılarını seçimlerden sonra daha da net göreceğiz" dedi.

HDP'nin İmralı dışında Kandil eksenli hareket etmesi de Kandil'in Öcalan'dan sonraki ismi belirlemesinde önemli rol oynuyor. Kandil'in kafasındaki isim de Selahattin Demirtaş.

Kandemir'den ayrıca Sağlık Bakan Yardımcısı görevinden dolayı Türkiye'nin sağlık devrimini dinledik. AK Parti’nin kurulmasıyla 2001 yılında siyasette yer almaya başlayan Erkan Kandemir, Gençlik kollarından gelen bir isim olarak zamanla Bakan Yardımcılığı görevine getirildi. Parti teşkilatlanmasını çok iyi bilen Kandemir özellikle AK Parti’nin mihenk taşının teşkilatlanma olduğunu söyledi.

''TEHDİT EDEN TEHDİDİNDE BOĞULUR''

HDP’nin barajı geçemeyeceğinin altını çizen Kandemir, “Türkiye’nin, milletin ve AK Parti’nin önünü kimse kesemez. Bu milleti kimse tehdit edemez. Tehdit eden de tehdidinde boğulur. Şimdi birileri bir takım varyasyonlarla milleti tehdit etmeye kalkıyor. HDP’nin afişini hatırlayabilirsiniz mesela. Bu milleti kimse tehdit edemez buna asla müsaade etmeyiz. HDP barajı geçemez çünkü bu milletin değerleriyle kavga eden partiye kimse oy vermez” ifadelerini kullandı.(haber7)

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2015 Pazartesi 11:51

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Nisan 2019