Kaliteli yollar kazaları azalttı

Başbakan Binali Yıldırım, 8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi açılış törenine katıldı.

17 Kasım 2017 Cuma 10:54
Kaliteli yollar kazaları azalttı

8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi açılış törenine katılan Başbakan Yıldırım, trafik eğitimi alan çocuklar ile bir araya geldi. Yıldırım, daha sonra Keçiören İlçesi Ovacık Eğitim Kampüsü ve İl Genelinde 34 Eğitim Tesisinin temelini attı.

ATO Congresium’da düzenlenen “8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi”nin açılışına katılan Başbakan Binali Yıldırım, bölünmüş ve kaliteli yollar sayesinde kazaların artmadığını söyledi. Yıldırım, “2003’te kaza yerinde ölenlerin sayısı 4 bine yakındı. Bugün de aynı. Neye rağmen? Trafikteki araç sayısı yüzde 130 arttı, 8 milyondan 21 milyona çıktı. Yolculuk miktarı 3 kat arttı, 2 milyona yaklaştı. Kaza sayısı da arttı ama ölümlü kazalardaki sayı neredeyse sabit kaldı. Bu başlı başına ne demektir? ‘Yılda ortalama 8 bin insanın hayatını kurtarmak’ demektir. Hedef, sıfır ölümlü kaza” dedi.

 

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Kasım 2017 Cuma 10:54

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Mayıs 2019