Kalın: Hollanda ırkçılığa teslim oldu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Hollanda'nın Türkiye'ye yönelik kararına sert tepki gösterdi. Twitter üzerinden açıklama yapan Kalın, "Hollanda hükümetinin İslam karşıtı ırkçılar ve faşistler karşı koyamaması utanç verici" dedi.

12 Mart 2017 Pazar 11:33
Kalın: Hollanda ırkçılığa teslim oldu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Hollanda'nın Türkiye ile ilgili skandal kararına sert tepki gösterdi. Kalın, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Hollanda hükümetinin kararının Türkiye ile Hollanda ilişkilerine uzun süreli bir zarar vereceğini söyledi. Kalın, “Hollanda hükümetinin İslam karşıtı ırkçılar ve faşistler karşı koyamaması ve Türkiye-Hollanda ilişkilerine uzun süreli zarar vermesi utanç verici" dedi.

Kalın, Hollanda'nın yaptığı ırkçılığa değinerek “Hollanda'da ulusal seçimlerde birkaç gün içinde. Dün gece Geert Wilders'ın zaten iktidar olduğunu öğrendik" dedi.

Kalın, “Hollanda hükümeti tarafından alınan Türk Bakanların giriş yasağı ve barışçıl vatandaşlara karşı güç kullanılması kararı, Avrupa'da demokrasi için karanlık bir günü işaret ediyor" dedi.


Haber Tarihi: 12 Mart 2017 Pazar 11:33

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü