İyi Partili vekil iyice uçtu: Türkiye'yi dünyada...

Balıkesir milletvekili İsmail Ok, İyi Parti olarak Türkiye'yi ilk 5 yılda dünyada ilk 10 ülke arasına, 10 yılda ise ilk 5 ülke arasına sokacaklarını iddia etti.

06 Kasım 2017 Pazartesi 14:50
İyi Partili vekil iyice uçtu: Türkiye'yi dünyada...

Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok, "İyi Parti olarak iktidara geldiğimizde eğitimin bütün bileşenlerini sistemin içine dahil ederek Türkiye'yi ilk 5 yılda dünyada ilk 10 ülke arasına, 10 yılda ile ilk 5 ülke arasına çıkaracağımızın sözünü veriyoruz." dedi.

Ok, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, "eğitimde devrim" diye getirilen her sistemin bir önceki sistemi arattığını öne sürdü.

Bütün okulların Anadolu Lisesi yapılmasının eğitim kalitesinin dibe vurmasının nedenlerinden olduğunu iddia eden Ok, "Liyakatsız atamalar sonucu Türk gençliğinin aydınlık geleceği karartılmıştır. Eğitimde akşamdan sabaha yapılan sistem değişikliği bir nesli daha yok edecektir." dedi.

Her velinin, çocuğunun kaliteli okullarda eğitim almasını isteyeceğini vurgulayan Ok, "Eğitimde fırsat eşitliğini ortadan kaldırdınız. Getirdiğiniz sistem ile varoşlarda yaşayan çocukların kaliteli eğitim alma imkanını yok ettiniz. Parası olan veya sahte ikamet adresi alanlar iyi eğitim alacak. Veliler, artık nitelikli okulların bahçesini gören daire arayacak. Yeni sınav sisteminde en çok emlakçılar kazanacak." diye konuştu.

Ok, bir öğrencinin nitelikli liseye girebilmesi için sadece 60 sorunun sorulacağını ve 60 soru ile çocukların geleceğinin belirleneceğini anlattı.

Objektif olarak bakıldığında 60 soru ile çocukların gerçek başarısının tespitinin bilimsel anlamda mümkün olmadığını savunan Ok, yeni sistemin hiç bir ilmi dayanağının bulunmadığını öne sürdü.

Eğitim ve öğretim yılı sonunda öğrenci yerleştirmede kaos yaşanacağını iddia eden Ok, "Çocuklarımızın geleceği karartılacak, velilerimizin maddi ve manevi emeği yok edilecek. AK Parti hükümetleri çocuklarımızın geleceğini karartmıştır. İyi Parti olarak iktidara geldiğimizde eğitimin bütün bileşenlerini sistemin içine dahil ederek, Türkiye'yi ilk 5 yılda dünyada ilk 10 ülke arasına, 10 yılda ise ilk 5 ülke arasına çıkaracağımızın sözünü veriyoruz." dedi.

 

 

Günün Özeti

Haber Tarihi: 06 Kasım 2017 Pazartesi 14:50

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Aralık 2018