İtiraf etti, 'Onlara silah gönderdik'

Kıbrıs Rum yönetimi Dışişleri Bakanı Kasulidis, ''DAEŞ'e karşı yürütülen operasyonda ise Kuzey Irak’taki Kürt ordusuna silah gönderdik” dedi.

11 Kasım 2017 Cumartesi 18:04
İtiraf etti, 'Onlara silah gönderdik'

Rum Politis ve diğer gazeteler Yoannis Kasulidis’in, Güney Kıbrıs’taki seçimler öncesinde bakanlığının bugüne kadar gerçekleştirdiği icraatlara ilişkin düzenlediği basın toplantısındaki sözlerine geniş yer ayırdı. Kasulidis, Güney Kıbrıs’ın bölgesel tehlikeler ve özellikle Lübnan’dan gelen tehlike sinyallerine göğüs germeye hazır olduğunu, ülke olarak bölgesel gelişmelerde rol üstlenecek konuma geldiklerini iddia etti.

PKK’ya verdikleri destekle bilinen Güney Kıbrıs’ın “Fransa’yla işbirliği içerisinde Lübnan’a askeri malzeme ve DAEŞ'e karşı yürütülen operasyonda ise Kuzey Irak’taki Kürt ordusuna silah gönderdiğini” açıklayan Kasulidis, Kıbrıs’a yakın konumda bulunması sebebiyle Lübnan’ın desteklenmesi ve istikrarsızlığın bölgeye ulaşmasının engellenmesi gerektiğini vurguladı.

KIBRIS’TA SUUDİ UÇAKLARI İDDİASI

Kasulidis, Irak’ta yayın yapan bir internet sitesinin, Suudi Arabistan savaş uçaklarının Güney Kıbrıs’ta bulunduğu ve Hizbullah’ın mevzilerini vurmaya hazırlandıkları yönünde bir iddianın ortaya atıldığını, ancak bu iddiaların gerçekleri yansıtmadığını da kaydetti.

Günün Özeti

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 18:04

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Aralık 2018