İtiraf Etti! Bu fotoğraf…

Suriye'de beş yıl önce rejim askerlerini öldüren grup arasında yer alan göçmen, İsveç'te hayatının sonuna kadar hapis yatacak.

17 Şubat 2017 Cuma 12:41
İtiraf Etti! Bu fotoğraf…

Suriyeli kaçak göçmen Hişam Sakhan, İsveç'te yargılandığı davada ömür boyu hapse mahkum edildi. 2012'nin başlarında Süleyman Tugayı'na katılan Sakhan, iç savaşta ele geçirilen Suriye askerlerinden birini vurarak öldürdü.

Başkent Stockholm'deki mahkemede yargılanan 46 yaşındaki Suriyeli göçmen, yedi askerin öldürüldüğü toplu infazdaki suçunu itiraf etti. Ancak emirleri uyguladığını söyleyerek savunma yapmayı reddetti.

Mahkeme kararında, Sakhan'ın 2011 ve 2012 yıllarında İtalya'da çok sayıda Suriye'deki rejim karşıtı gösteriye katıldığı belirtildi. İtalyan polisinin İsveçli soruşturmacılara yardım ettiğini belirten Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, Roma'daki Suriye Büyükelçiliği'ne giren Sakhan'ın parmak izi ve fotoğrafının paylaşıldığını aktarıyor.

Sakhan, 2013 yılında İsveç'e kaçak göçmen olarak giriş yapmıştı.

Rejim askerlerini öldüren Süleyman Tugayı, radikal görüşleri nedeniyle Özgür Suriye Ordusu'ndan (ÖSO) ayrılmış bir grup.

Öldürülen rejim askerleri, silahlı grup tarafından Mayıs 2012'de ele geçirilmiş ve iki gün sonra infaz edilmişti.

 

Haber Tarihi: 17 Şubat 2017 Cuma 12:41

YORUM YAZ

 • SorgezSorgez1 yıl önce
  İsveçte max 25yıl yatabiliyosun o adam 25yıl sonra serbest (adada katilam yapan adama bile 25yıl verebildiler)
 • isüzgenisüzgen1 yıl önce
  işvece bak ilk esada versene ömür boyu hapis cezası sahtekar lar
 • hayrihayri1 yıl önce
  Rejim askerlerini gebertmis ne olacakti, ne Cabuk nuttunus rejim askerleri tarafindan öldürülen coluk cocugu, bunun gibiler yargilanirken, esed gibi adiler elini kounu salliya salliya dünyanin her yerinde gezmekte, eh kafirin adaleti bukadar olur
 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  ... akıl hastalarının başına.
 • SezginSezgin1 yıl önce
  Fehriye Erdal gibi Türkiyede terör eylemi yapıp kaçanları el üstünde Avrupa bu Suriyeli savaşçıyı yıllarca hapiste tutar eminim.
 • AbdullahAbdullah1 yıl önce
  Adam 46 yasinda +25 yil ceza =71 yil.sag kalır mi? Yada esed ile savasmayin ölmez da sag kalirsaniz ve bizim ulkemize gelirseniz sizi cezaevlerinde agirlariz diye mi anlamak lazim?
 • albatrosalbatros1 yıl önce
  ... bu adam kendi askerine silah sıkan terörist vatan haini ha pkk ha öso kıvırmayın bu savunmayın
 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  Darısı batılıların başına

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü